אאא

בימים האחרונים מנסים גורמים פוליטיים לגבש קונצנזוס חרדי סביב מועמדותו של משה ליאון, המתמודד מול ראש העיר המכהן ניר ברקת, על תפקיד ראש עיריית ירושלים לקדנציה הקרובה, בבחירות שייערכו בעוד מספר שבועות.

הרקע לפעילותם מתבססת על הטענה כי ליאון הינו דתי חובש כיפה ומקורב למורשת ישראל וממילא ידאג ביתר שאת לצרכי הציבור החרדי. ליאון מבין כי ללא תמיכת החרדים סיכוייו לכבוש את ראשות העיר אפסיים ופועל בהתאם.

אלא שמבדיקת "כיכר השבת" בנוגע להתבטאויות של ליאון מהעבר עולה כי המועמד המסורתי, ואוהד החרדים כביכול, איננו בהכרח כזה.

בנאום שנשא ליאון לפני שנתיים בוועידת "כלכליסט", התבטא ליאון ברמז עבה כנגד הציבור החרדי והאשים אותם בעקיפין בעליית מחירי הדיור.

ליאון דיבר על יוקר המחיה בישראל ועל מחירי הדיור הגבוהים ובין היתר אמר את הדברים הבאים: "כולם מדברים על עליית מחירי הדיור והם ממשיכים לעלות. בחודש אוגוסט פורסם נתון שיא בלקיחת משכנתאות. יש הרבה אינטרסנטים שמרווחים מהמצב הזה, הבנקים, בעלי הקרקעות וגם המדינה. התוצאה היא נזק גדול לטווח ארוך. אנחנו מגדלים דור של עבדים - שמשועבדים למשכנתא שלא יוכלו לעזור לילדיהם לקנות דירות".

כאשר הגיע להציג את פתרונותיו, התברר כי בין האשמים ביוקר מחירי הדיור הוא רואה את הציבור החרדי. "צריכים שני פתרונות", אמר ליאון, "ועדת מנכ"לים של כל המשרדים הממשלתיים כדי להגדיל את היצע הדירות. בנוסף, הסרת חסמים".

"בנוסף, שינוי קריטריונים של דיור. היום הקריטריונים הם יותר לכיוון החרדים וצריך לשנות אותם. ובעקבות כך מחירי הדירות ירדו", אמר ליאון.

לדברי גורמים פוליטיים חרדיים, מוזר לשמוע האשמות שכאלו דווקא ממי שהינו חובש כיפה ואף נחשב למכיר את הציבור החרדי. "מדובר בעיוות של העובדות, להאשים את הציבור החרדי ביוקר המחירים של הדירות, בזמן שהם עצמם נאנקים תחת המחירים הגבוהים", הם טוענים.

פנייתנו לקבל את תגובתו של משה ליאון לא נענתה עד לשעת פרסום הכתבה.