אאא

מבצע צוק איתן: במשך ימים ארוכים התלוננו שרי הקבינט המדיני-ביטחוני כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מדיר אותם מהמתרחש בחדרי המשא ומתן בקהיר, וכי הוא נועץ עם שר הביטחון משה בוגי יעלון בלבד.

הבוקר (שלישי) מתברר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אכן ניסה להסתיר משרי הקבינט את טיוטת ההסכם בין ישראל לחמאס אך הופתע כאשר היא נחשפה על-ידי שר החוץ אביגדור ליברמן, כך מדווח ברק רביד בעיתון "הארץ".

בכיר ישראלי אמר לעיתון כי "במהלך ישיבת הקבינט שהתקיימה ביום חמישי שעבר בערב התעמת שר החוץ אביגדור ליברמן עם נתניהו בעניין. ליברמן אמר בישיבה כי הגיע לידיו עותק של הטיוטה המצרית, שלא נחשפה עד אז לשרים, ודרש הסברים".

לדברי הבכיר, במהלך הישיבה הוציא ליברמן מסמך של טיוטת הסכם עם החמאס, בשביל שרי הקבינט זו הייתה הפעם הראשונה שהם רואים את המסמך ונתניהו היה נבוך ברגעים הללו כשהוא מתחמק וטוען כי מדובר בטיוטה אחת מתוך מספר טיוטות שהוא לא הסכים לה.

בשלב מסוים ישיבת הקבינט נסגרה בשל יציאת נתניהו לפגישה עם ראשי הישובים בדרום, למחרת, ביום שישי, התחדשה ישיבת הקבינט ונתניהו נאלץ להציג לשרים את הטיוטה ואמר כי הוא אינו מסכים לה בשל כך שהיא לא עונה לצרכי הביטחון של מדינת ישראל.