אאא

שר החוץ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) כינס לפני זמן קצר (שלישי) מסיבת עיתונאים מיוחדת בה התייחס למבצע "צוק איתן" ולהחלטת הקבינט שקיבל את הצעת מצרים להפסקת אש עם ארגון הטרור חמאס.

לדבריו, כעת זה הזמן להכנס למבצע צבאי נרחב בעזה ולכבוש את כל הרצועה. "ביצענו את ההתנתקות, חזרנו עד קווי 67' ברצועה, פינינו את הכל והעברנו לידיו של אבו מאזן. צריך לשאול כמה אבו מאזן ואנשיו מסוגלים לנהל מדינה" אמר ליברמן.

לדבריו, "כשאני מסתכל על התוצאה של ההתנתקות, אני אומר 'מה אנחנו עושים הלאה, האם אפשר לעבור לסדר היום'. אנחנו חייבים לתבוע מכל העולם ולומר להם 'אתם לחצתם עלינו להתנתק מעזה, אז אתם חייבים לתת לנו גיבוי מדיני ללכת עד הסוף', וזה אומר לא לתת מכות לחמאס אלא לסיים את המבצע כשצה"ל בכל הרצועה".

לדברי ליברמן, "אין דרך אחרת לפעול אלא שליטה מלאה של צה"ל בעזה. הפסקת אש זה הכנה לסבב הבא. אחרי כל הפסקת אש חמאס ימשיך לייצר רקטות ולהבריח חומרי גלם ונפץ. הוא ימשיך לפתח את המנהרות וכטבמ"ים. כל ניסיון להגיע כביכול להפסקת אש זה הסכמה שבשתיקה שחמאס ימשיך לבנות את כוחו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ליברמן עקץ את ראש הממשלה נתניהו ורמז כי הוא מתלבט ומהסס: "אני אומר, דווקא עכשיו, על רקע הדחייה הבוטה של חמאס להפסקת אש, אני חושב שאנחנו חייבים לקבל החלטה חדה וברורה. אי אפשר להמשיך להתייסר, להתלבט ולהסס. זה עובד נגדנו. חייבים לשדר נחישות ומוכנות ללכת עד הסוף".

לדבריו, "גם מבחינה אזורית והבינלאומית התנאים כרגע מאפשרים לנו ללכת למבצע מסוג הזה - חיזבאללה שקוע בסוריה, כמו האיראנים ששקועים גם בעיראק. בתמונה האזורית זה מאפשר לנו מהלך אמיתי למגר את שלטון החמאס בעזה. אני מקווה שהקבינט יקבל החלטה כפי שסברתי מלכתחילה".

בנוגע להדלפות לפיהם הצביע בעד הפסקת האש אמר ליברמן, "אני חושב שזו טעות שאנחנו מקריאים את תוצאות הקבינט. זה שקר במצח נחושה. אני מקווה שמקורבי ראש הממשלה לא הדליפו מהקבינט, זה שקר וסילוף. אני מקווה שזה לא הדלפה. ישיבות קבינט זה שונה מישיבות ממשלה".