אאא

מבצע "צוק איתן": יו"ר 'ישראל ביתנו', שר החוץ אביגדור ליברמן, אומר הבוקר (רביעי) כי לא ניתן להגיע להסדרה עם החמאס ומבהיר כי מפלגתו לא תקבל הסכם שלא יכלול את החזרת שרידי גופות החיילים אורון שאול והדר גולדין הי"ד.

דבריו של ליברמן מגיעים בצל המשא ומתן בין ישראל לחמאס בקהיר שנמשך בניסיון להגיע להסדרה עד לחצות הלילה אז תפקע הפסקת האש.

במהלך מפגש שקיים השר אביגדור ליברמן עם ראשי רשויות בדרום, אמר כי "העמדה הברורה שלי ושל חברי הייתה מההתחלה שצריך הכרעה, זו המטרה העיקרית כדי למנוע את המבצע הבא".

"מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה מלחמת התשה, כפי שאף מדינה אחרת לא יכולה, לכן אנחנו חייבים הכרעה גם במחיר של הסלמה", הוסיף ליברמן.

ליברמן הבהיר כי הוא ומפלגתו לא יקבלו הסכם שלא יכלול בתוכו את השבת שרידי גופות החייליםהי"ד. "אם בצד השני לא מקבלים את זה ולא יהיו מוכנים במסגרת ההסדרה להחזיר את הגופות, הם חייבים להבין שהם יקבלו בחזרה את הגופות של מוחמד דף, אסמאעיל הנייה ושל בכירים נוספים ברצועת עזה", איים ליברמן, "לא נקבל שום מתווה, שום הסדר, בלי שגופות החיילים חוזרות למדינת ישראל".

בדבריו, מתח ליברמן ביקורת חריפה על האו"ם ואמר כי "צריך להבין שיש שני דברים שמניעים את העולם ואלה צביעות וכסף. גם הוועדה הזו, שנוסדה על ידי המועצה לזכויות אדם היא סימפוניה של צביעות. מי שמאשים אותנו והצביע נגדנו שם אלה מדינות כמו קובה, ונצואלה ואלג'יריה. אנחנו המדינה היהודית בעולם ויש נגדנו בלוק אוטומטי".

לדברי ליברמן, ישראל לא צריכה לשתף פעולה עם וועדת האו"ם לבדיקת המבצע. "אנחנו צריכים להתמודד איתם אבל לא לתת לגיטימציה לעוכרי ישראל, מי ששמע את ההתבטאויות של יו"ר הוועדה נגד ראש הממשלה נתניהו והנשיא לשעבר פרס מבין שאדם כזה לא יכול לעמוד בראש הוועדה", אמר.

"שאף אחד לא יבוא בטענות לישראל שהיא לא משתפת פעולה עם אדם כזה, הטעות היא של מי שמינה אותו. אסור שהוא ידרוך במדינת ישראל", הוסיף שר החוץ.