אאא

התקפלות ראש הממשלה בנימין נתניהו: המערכת הפוליטית ממשיכה לסעור סביב התקפלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו והחלטתו להעניק תמיכה ליריבו ראובן רובי ריבלין בקרב על תפקיד נשיא מדינת ישראל.

בסיעות החרדיות טרם החליטו באופן סופי במי לתמוך לתפקיד, ח"כ יעקב אשר ביקש הצהריים (רביעי) מיו"ר סיעת 'יהדות התורה' ח"כ מנחם אליעזר מוזס לכנס את הסיעה לישיבה, בה ייערך דיון בזהות המועמד בה המפלגה תתמוך. ההערכה היא כי בסופו של דבר יינתן חופש הצבעה בשל תמיכתו הנלהבת של ח"כ יעקב ליצמן ברובי ריבלין.

בש"ס, טרם הוכרעה זהותו של המועמד בו המפלגה תתמוך, ורק בישיבת מועצת חכמי התורה שתתכנס בשבוע הבא הדבר יוכרע סופית.

מוקם יותר אמר ל"כיכר השבת" גורם במפלגות החרדיות כי: "נתניהו בתוך ליבו מייחל לרגע שריבלין יפסיד, הוא לא מסוגל לראות את רובי עולה על השטיח האדום, התמיכה הזאת הגיעה רק בגלל לחץ פנים ליכודי ורצון של נתניהו למזער נזקים, כך שההערכה היא כרגע שאנחנו נמשיך לתמוך ברובי ריבלין לנשיאות".

בינתיים, נראה שיו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן נפגע מכך שלא עודכן במהפך בדעת נתניהו ושמע על תמיכתו בריבלין דרך התקשורת. מקורביו אומרים כי: "ליברמן מרגיש עצמו ואת ישראל ביתנו חופשיים לקבל כל החלטה בנוגע לנשיאות".

כזכור מוקדם יותר התקפל בנימין נתניהו וחייג לרובי ריבלין ואמר לו: "עברנו הרבה דברים בחיינו, ימים טובים יותר וימים טובים פחות, ואני מקווה שנעבור ימים טובים יותר. המתנתי לראות את רשימת המועמדים הסופית וכראש הממשלה וכיו"ר הליכוד אני מביע תמיכה במועמדות שלך".