אאא

המתיחות בצמרת: יו"ר 'ישראל ביתנו׳' השר אביגדור ליברמן סירב בצהריים (רביעי) לשבת לצד יו"ר ש"ס אריה דרעי בטקס שנערך בכנסת.

במסגרת הכנסת ספר תורה למשכן הכנסת לרגל יום ההצלה ליהודי אירופה היה ניתן להבחין במתיחות הרבה הקיימת בין שני החברים לשעבר.

דרעי שאירח את האירוע בכנסת נכנס לאולם והבחין כי לצידו מונח השלט המודיע כי שר החוץ אביגדור ליברמן צפוי לשבת לצידו.

דרעי סידר את הכיסאות סביבו והושיב את תורם ספר התורה לצידו.

אך המתיחות נראתה כאשר ליברמן נכנס לאולם, המארגנים והקהל הזמין את ליברמן לשבת לצד דרעי אך זה סרב בלי להסביר.

המארגנים המשיכו ללחוץ עליו, כשברקע דרעי דרוך ומסתכל לעברו של חברו לשעבר, אך ליברמן סרב שוב ושוב". מכאן יותר נוח לי לברוח החוצה", הגיב.

המארגנים המשיכו ולחצו על איווט שזעם ויצא לאחר דקות ספורות שהגיע ועזב את האירוע.

כזכור, בסוף השבוע התייחס ליברמן למתיחות ואמר בראיון לחדשות 2 כי יו"ר ש"ס "הוא לא חבר לשעבר, דרעי היה חבר ונשאר חבר, גם אם הוא כועס, גם כשחבר כועס הוא כועס אבל ייקח קצת זמן.. אבל הוא היה ונשאר חבר".

כזכור כפי שנחשף לראשנה ב"כיכר השבת" דרעי וליברמן מסוכסכים זה מספר חודשים על רקע מספר חוקים אנטי חרדיים שעברו במליאת הכנסת כאשר המרכזי הוא חוק הגיוס שליברמן תמך בו, דרעי הרגיש בזה פגיעה אישית וניתק את הקשר עם חברו הטוב.

גם במקרים שהשניים נפגשו זה מול זה במסדרונות הכנסת הם לא לחצו ידיים ואפילו 'שלום-שלום' לא אמרו האחד לשני.

אחד האירועים בהם היעדרותו של ליברמן בלטה היה בחגיגת המימונה בביתו של דרעי, פוליטקאים רבים ובראשם נשיא המדינה שמעון פרס הגיעו לביתו של דרעי, ליברמן עצמו נעדר מהחגיגה, כאשר חודשים לפני כן הגיע ליברמן לביתו של דרעי לחגוג את ניצחונו במשפטו והמינוי לשר החוץ.