אאא

"המבחנים העיקריים זה חוק טל ופינוי הבתים בשכונת האולפנה", כך אומר הבוקר (רביעי) יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, בהתייחסות ראשונה להקמת ממשלת אחדות עם קדימה.

בפתח ישיבת הסיעה, אמר ליברמן כי "מי שזוכר את הרכבת הממשלה לפני שלוש שנים, מלכתחילה עמדתנו הייתה ברורה והצענו קואליציה של ליכוד, קדימה וישראל ביתנו. זו הקואליציה שישראל זקוקה לה. עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא".

לדבריו, "מפלגת ישראל ביתנו אולי המפלגה היחידה שהוכיחה שהיא גם עקבית וגם רצינית". ליברמן הוסיף ואמר כי להערכתו, "הקואליציה הזאת תוציא את ימיה ואם ירצו ללכת לבחירות מוקדמות אנחנו מוכנים בכל רגע נתון - בשבוע הבא, ב-4 ביוני וב-4 בספטמבר. בסוף, ה-22 באוקטובר 2013 זה התאריך הכי טוב למדינת ישראל לבחירות".

ליברמן הוסיף ואמר כי "המבחנים העיקריים זה חוק טל ופינוי הבתים בשכונת האולפנה. אלו שני המבחנים החשובים ביותר ואני מקווה שנשכיל לעבור אותם בדרך הטובה. דווקא בגלל שיש קואליציה יציבה ואיתנה, אסור שזו תהיה מריחה".

בהתייחסו לחוק טל, אמר ליברמן כי ההצעה של יו"ר הקואליציה לא מקובלת עליו. "אנחנו מצפים להצעה רצינית, שידונו איתנו ולא יציבו בפנינו עמדה מוגמרת", אמר ליברמן, "לא נלחם על קרדיטים, נלחם על הצעת חוק מקיפה ורצינית".

לדבריו, "אני לא צריך לקבל הצעות לחוק חשוב כזה מעיתונאים או ממישהו שמסתובב בכנסת. הייתי מצפה לקבל את זה מיו"ר הקואליציה. לפי ההסכם החדש מי שאמור להביא את הצעת החוק הממשלתית זה שאול מופז. אני מקווה שזה יהיה לאחר התייעצות עם כל מרכיבי הקואליציה. חוק רציני שעונה על הצרכים האמיתיים של המדינה ולא שותפים קואליציוניים כאלה ואחרים. אנחנו נתמוך בהצעת חוק רצינית. אם ינסו לעשות מחטף, אם יהיה ניסיון למרוח, כולנו, כולל שרים, נתייצב נגד ונלך על הצעת חוק שלנו".

ליברמן המשיך והתייחס לסקרים, ותקף את כלי התקשורת. בהתייחסו לסקר שפורסם כי מפלגתו מפסידה מנדטים לטובת יאיר לפיד, אמר כי זה "מדע בדיוני". לדבריו, "לא היה כזה סקר, המציא אותו העיתון שפרסם את זה".

בדבריו, לא יותר ליברמן ועקץ את יאיר לפיד: "ראיתי את המצע של יאיר לפיד שדיבר נגדנו באולפן שישי, שיהיה יו"ר המפלגה עד 2020. עכשיו גם הוא צריך להצטרף למדע בדיוני. סיכוייו להיבחר לנשיא ארה"ב הרבה יותר גבוהים מסיכוי מפלגתו להישאר עד 2020".