אאא

מבצע צוק איתן: שר החוץ אביגדור ליברמן קורא הצהריים (שני) לחרם על מוצרים מחנויות ובתי עסק של הציבור הערבי הלוקח חלק בשביתה הכללית שמארגנת ועדת המעקב על רקע המבצע הישראלי בעזה.

ליברמן כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אני קורא לכולם לא לקנות יותר בחנויות ובעסקים של אלו במגזר הערבי שמשתתפים היום בשביתה הכללית שהכריזה "ועדת המעקב של ערביי ישראל" לאות הזדהות עם תושבי עזה ונגד מבצע 'צוק איתן'".

בסוף השבוע אמר שר החוץ: "כשאני מסתכל על התוצאה של ההתנתקות, אני אומר 'מה אנחנו עושים הלאה, האם אפשר לעבור לסדר היום'. אנחנו חייבים לתבוע מכל העולם ולומר להם 'אתם לחצתם עלינו להתנתק מעזה, אז אתם חייבים לתת לנו גיבוי מדיני ללכת עד הסוף', וזה אומר לא לתת מכות לחמאס אלא לסיים את המבצע כשצה"ל בכל הרצועה".

לדברי ליברמן, "אין דרך אחרת לפעול אלא שליטה מלאה של צה"ל בעזה. הפסקת אש זה הכנה לסבב הבא. אחרי כל הפסקת אש חמאס ימשיך לייצר רקטות ולהבריח חומרי גלם ונפץ. הוא ימשיך לפתח את המנהרות וכטבמ"ים. כל ניסיון להגיע כביכול להפסקת אש זה הסכמה שבשתיקה שחמאס ימשיך לבנות את כוחו".

קריאתו של השר ליברמן לחרם על בעלי עסקים מהמגזר הערבי, זכתה לגינויים מפי פעילי שלום ושמאל רבים, שהגדירו את דבריו כגזעניים.