אאא

בקהילת ויז'ניץ בעיר אלעד עדיין אבלים מפטירתו של האברך הרב יואל מרדכי טישלר ז"ל שהשיב את נשמתו בערב חג השבועות והוא בן 28 והותיר אחריו את רעייתו וחמישה ילדים. חבריו ומכריו מספרים על אישיות תורנית ומשפיעה בחסידות בעיר.

חברו סופד לו הבוקר (חמישי) בשיחה עם "כיכר השבת": "גם בתקופה שהוא היה חולה ונמצא מאושפז בבית החולים 'תל השומר', הוא ישב ולמד. אנחנו מדברים על תקופה של לפחות חמישה חודשים שהוא פשוט היה מאושפז שם ולא היה עוזב את הספרים. גם לתפילות הוא היה מקפיד להגיע, אם לא היה יכול, היה מתפלל בדבקות בחדרו".

חברו סופד לו ואומר כי המנוח היה מעורר השראה: "אנחנו איבדנו חבר יקר, אדם שממנו רק היה אפשר ללמוד כמה צריך להעריך את החיים ולהודות על כל רגע ורגע שאנחנו בריאים ושלמים. הוא תמיד אמר, צריך להודות על הטוב כמו גם על הרע".

המנוח ז"ל התחנך במוסדות חסידיים בבני ברק. בצעירותו למד בישיבת 'חזון נחום' שם התעלה בלימוד תורה ובמידות טובות.

למגינת לב מכריו ומשפחתו, חלה במחלה קשה בימי נערותו, אולם התחזק באמונה תמימה והתגבר על כל הקשיים והחלים. לאחר נישואיו עבר להתגורר בעיר אלעד שם נמנה על חשובי האברכים בחסידות ויז'ניץ כשהוא נודע בדבקותו בבורא וביראת השמים הטהורה שלו.

לפני כחצי שנה נחלה שוב ובשבועיים האחרונים אושפז לאחר שהידרדר מצבו וערב חג בני משפחתו שלא משו ממיטתו בתקופת חוליו, שהו לצידו ונשמתו יצאה בטהרה. מסע הלווייתו יצא מבית האדמו"ר ברחוב אהבת שלום 15 בבני ברק, המנוח נטמן בבית העלמין בנתניה.