אאא

ח"כ דב ליפמן מבסס את קריאתו להכניס לימודי מדע להיכלי הישיבות, דווקא מהגמרא, כשהוא טוען כי הדרישה, איננה דרישה אנטי חרדית. 

בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב ח"כ ליפמן: "לבקש מתלמידי ישיבה ללמוד חשבון והנדסה זה אנטי חרדי? באמת?".

ליפמן ענה לשאלה של עצמו כשהוא מצטט את הדף היומי ממסכת עירובין, אותו לדבריו לא ניתן להבין ללא לימודי גיאומטריה: "מסכת עירובין, דף י״ד מלמד אותנו על "ים של שלמה". כתב ליפמן.

"לא ניתן להבין כלום מדף זה ללא רקע בגאומטריה, אלגברה ואפילו קצת פיי. אני גאה להיות חלק ממפלגה שתעזור לבחורי הישיבות להבין טוב יותר את הדף גמרא אותם הם ילמדו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, בנאום שנשא על דוכן הנואמים במליאת הכנסת קרא ח"כ ליפמן להכנסת לימודי מדעים להיכלי הישיבות:  "לפני עשרים שנה, זכיתי ללמוד אצל ראש הישיבה, הרב שמואל יעקב ווינברג, זצ"ל. הרב ווינברג היה גאון בתורה, ותלמיד של הרב יצחק הוטנר, זצ"ל והחתן של הרב יצחק יעקב רודרמן, זצ"ל – שניהם בוגרי הישיבה בסלובודקה" סיפר ליפמן.

"הראש ישיבה לימד אותי שהבורא עולם גילה את עצמו פעמיים. פעם אחד היה בהר סיני וזאת הסיבה שלומדים את התורה. אבל הוא גם גילה את עצמו בבריאת עולם – ולכן עלינו ללמוד את חכמת הבריאה - דהיינו מדעים".

לסיום דבריו, אמר ליפמן: "אני אשתמש ביום הלאומי למדע, לקרוא לאחיי ואחיותיי החרדים לעבוד ביחד להחזיר את העטרה ליושנה ולחזק את התורה ואמונתנו באלוקים, בשמיעה לדרישת הרמב"ם ולהכניס לימוד מדעים לתוך הישיבות והסמינרים".