אאא

באגודת ישראל נערכים לבחירות המקומיות ותוקפים את ממשלת השמד: בתנועה החסידית אגודת ישראל החליטו הפעם להיערך לבחירות המונציפאליות מוקדם מתמיד.

הערב (ראשון) התכנסו חברי הכנסת של התנועה, חברי המועצות ואישי ציבור באולם הכינוסים בקיבוץ חפץ חיים כשכצפוי, רוב עיסוקם היה דווקא בגזירות ובקיצוצים של הממשלה, והפגיעה בעולם התורה.

במהלך הכנס, נשאו חברי הכנסת של אגו״י נאומים חריפים בהם תקפו את יו״ר עתיד יאיר לפיד, יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, אך בעיקר את מי שהיה שותפם הטבעי עד זה לא מכבר - ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 (צילומים: משה גולדשטיין. וידאו: ישראל כהן)
(צילומים: משה גולדשטיין)
הגדלה

'כיכר השבת' מביא את הנאומים המלאים של הח"כים.

 ח״כ יעקב ליצמן פתח את דבריו ואמר "אנחנו נמצאים ביום לא קל, הממשלה החליטה להגדיר את בני הישיבות כעבריינים פליליים. על בני הישיבות אני לא דואג", אמר ליצמן, "אף אחד מהם לא יתגייס. אני כן מודאג מהגזרות התקציביות והרדיפה הכלכלית".

ליצמן הדגיש: "אנחנו מנהלים מאבק, אני יכול לומר כחבר בוועדת הכספים, כל יום גזירות חדשות, רק היום התברר לי שמי שיש לו דירה שהוא פיצל אותה לשתיים, מהיום מחוייב כאילו זה היו שתי דירות".

"על לפיד אין לי שום טענה הוא אומנם בחר בדרך אכזרית, אבל זו האג'נדה שלו. אבל נפתלי בנט שלקח קולות דתיים והפך את מפלגתו לאנטי דתית מובהקת, על זה אין שום סליחה. כל מי שנתן את ידו והצביע למפלגת הבית היהודי ייתן על כך את הדין".

ליצמן תקף חזיתית את ראש הממשלה ואמר: "הטענה היא כלפי נתניהו. הוא לא מהאו"ם, משמיצים אותנו, מציגים אתנו כשודדי הקופה הציבורית והוא עומד מהצד ושותק, שוכח את שותפיו הטבעיים שהי נאמנים לו פעם אחר פעם".

"לדעתי, אנחנו לא יכולים לשבת בממשלה שעשתה את הגזרות הללו, ואם זה יישאר כך אנחנו לא ניכנס לקואליציה גם אם יציעו לנו. זה כמובן תלוי במועצת גדולי התורה, אבל אנחנו מתנגדים לכל שיתוף פעולה איתם, לא פגישות סודיות ולא דילים כאלה ואחרים".

ליצנן לגלג ואמר: "לפיד אמר שזה היום הגדול שלו, ואני מצדיק אותו, בכלכלה אין לו שמץ של מושג, כולם תוקפים אותו בעיקר המגזרים שאותם הוא התיימר לייצג. התשובה שלו לכל זה זה גיוס בני הישיבות. זה ההישג היחיד שלו, לגייס את בני הישיבות".

 (צילומים: משה גולדשטיין. וידאו: ישראל כהן)
(צילומים: משה גולדשטיין)
הגדלה

"כמה שהוא לא ינסה להסביר שהוא דואג לנו כביכול, הציבור לא טיפש, אפילו החילונים כבר כעסו עליו על הצורה בה הוא מתנהג כלפינו, בגלל הוא שינה את הטון ומנסה להציג את עצמו כמי שדואג לחרדים".

ליצמן קרא גם לחשיבה פנימית ואמר: "החשבון נפש שאנחנו צריכים לעשות, הוא להתאחד, הנתונים מראים שהמפלגות של אמסלם ושל הרב אמנון יצחק לקחו יחד שלושה מנדטים. אילו היו לנו או לש"ס את המנדטים האלו, המצב היה שונה לחלוטין".

"מה החשש שלהם? ש-25 אחוז מילדי כיתות א' לומדים במוסדות החינוך החרדים. וזה על אף שלא כל הילדים באלו הם חרדים. התשובה היא, וכך גם שמעתי באחרונה מעובד בכיר במשרד ממשלתי שבעצמו שולח את ילדיו למוסדות חרדיים, בגלל שהוא יודע שהם יחזרו בבטחה"

"לפיד לא סיים בגרות ולא שירת בצה"ל והוא עומד בראש המטיפים לנו שנלמד ליב"ה ושנשרת בצה"ל".

מוזס: זה ייזכר לדיראון עולם

ח״כ מנחם לייזר מוזס אמר בנאומו: "מה שקרה היום, ייזכר לדראון עולם. ר"ח אב, בין המצרים, ייזכר לדראון ביהדות החרדית על כל שבטיה. יש כאן קשר שהולך ומתחזק שהתפתח על ידי לפיד ובנט, וראש הממשלה כפי ששמענו אותו אחרי ישיבת הממשלה כשהוא מתגאה בגיוס החרדים ושילוב בשוק העבודה".

"ביום רביעי נאמו בכנסת שני אלו שליבם ב"ל עימם, בנט ולפיד, הקראתי מסמך של הלמ"ס שאומר שסך המקומות העבודה הפנויים במשק 64 אלף מקומות, כמה דורשי עבודה יש? 252 אלף, זה אומר שעלם כל משרה פנויה מתמודדים שישה אנשים? אז מה הם רוצים לצרף עוד מאה אלף אברכים שיצטרפו לרשימת מקבלי האבטלה? בנט בא אלי ואומר לי שהוא רוצה לראות את המסמכים, שאלתי איך זה שהמסמכים האלו לא נמצאים על שולחנו? לפי מה הוא מקבל החלטות?".

 (צילומים: משה גולדשטיין. וידאו: ישראל כהן)
(צילומים: משה גולדשטיין)
הגדלה

"הם מתנהגים כסומא בארובה, הדברים האמיתיים לא מעניינים אותם. הרי גם את הנחל החרדי מממנת קהילה יהודית מחו"ל, שר הביטחון גם הוא אומר שאין לו תקציב לגיוס חרדים".

"אנחנו מלמדים את הילדים שלנו שאסירי עמנואל הם 'קדושי עמנואל', אפשר לכלוא את הגוף לא את הרוח".

"השקר הוא כל כך ברור, שאלתי את לפיד אולי תסביר לי: בסעיף מוסדות הפטור כתוב שהם קיבלו עד כה 55 אחוז, אם לא ילמדוליב"ה יקבלו 30 אחוז ואם כן ילמדו יקבלו 55. הרי אם ילמדוליב"ה איזה טענות יש לו נגדם? למה רק 55 אחוז?"

"נתניהו בונה את אויביו כמו הנחש שאין לו יתרון".

"הגיעה אלי גב' שקד, ואמרה שהשנה יהיה מינימום חמישים אחוז מימון של חוק נהרי. מה זה חמישים אחוז? יום אחד יהיה מים בברזים ויום אחד לא? ולמה רק בשנה זו? היא עונה לי בתמימות שזה רק עד אחרי הבחירות לרשויות המקומיות".

"אנחנו בדילמה קשה, היום זה היום הראשון שלפיד יצא מהמקלדת שלו והתראיין לתקשורת. לא הבנתי למה, אמר לי עיתונאי בכיר ש-68 אחוז לא מרוצים ממנו כך לפי סקר עדכני. זאת הסיבה שהוא יצא לתקשורת כדי לקושש קולות. ראינו שכשהגבנו במליאה העיתונות התמקדה בזה ושכחה את כל הגזרות. דווקא כשאנחנו לא מגיבים הוא הולך ושוקע".

ח"כ ישראל אייכלר הגיב גם הוא לרדיפת הציבור החרדי: "היום חשנו את העניין הזה של כל רודפיה בין המצרים, אבל צריך לזכור גם שכל רודפי י-ה השיגוה בין המצרים. היום הזה יירשם לדיראון עולם, ראש וראשון למהרסים, בנימין נתניהו הוא האיש שעמד היום והתגאה ב'הישגים', הוא זה שהכניס את קדימה לממשלה ומינה את יוחנן פלסנר. הוא בונה את אויביו כמו הנחש שאין לו יתרון, הוא נושא באחריות ועושה זאת מרצון. חייבים לזכור את זה גם בעתיד".

 (צילומים: משה גולדשטיין. וידאו: ישראל כהן)
אייכלר, נתניהו "בונה את אוייביו כמו הנחש" (צילום: משה גולדשטיין)
הגדלה

"כבר אמרתי בעבר שצריך להקים מועצת הקהילות, זו הדרך הנכונה לטפל בזה".

"אני רוצה לדבר על מה שקורה במצרים, הצבא החילוני הפיל את מורסי והמוסלמים היותר דתיים מנהלים נגדו מלחמה. מה זה מלמד אותנו?"

"כל הדיבורים שלהם על דמוקרטיה זה שקר וכזב. אין שייכות בין מה שאנחנו חושבים שדמוקרטיה זה שלטון הרוב וחופש דיבור, כל הדברים הללו אינם מקובלים עליהם, כאשר יש בידם את הכח הם ישללו בשם הדמוקרטיה את השלטון הדמוקרטי. דמוקרטיה אצלם זו חילוניות".

ראש ממשלה חרדי - יופל כמו מורסי

"ביום שבו יהיה איש חרדי ראש הממשלה, הם יפילו אותו בכח הצבא, והצבא תמיד נשלט על ידי הגמוניה חילונית, אפילו במצרים. כי האמריקאים נותנים את הכסף לצבא והם דואגים שמצרים תיראה חילונית כמו באמריקה".

"בשבוע שעבר פורסם שמומחים לשפת הגוף ניתחו את שפת הגוף של לפיד בנאומים, וגילו שהוא אדם אלים, גדוש בשנאה ואיבה, אנחנו צריכים לדעת שאנחנו חיים בסכנה, יש חצי מיליון אנשים שרוצים ברעתנו, בוודאי ברוחניות, היום הזה דיברו בתחנה הצבאית על כך שצריך לראות את החרדים מתפרקים מבפנים".

"הוא מציג אותנו בדיוק כמו הפרטוקולים של זקני ציון". אמר אייכלר שהוסיף: "אנחנו עומדים לפני הבחירות וצריכים לדעת שהמלחמה היא על כל קול, במיוחד לאחר ביטול חוק נהרי, ראשי הרשויות קיבלו הכשר להתעלל בציבור החרדי. אם חלילה ניזכר רק ברגע האחרון נפסיד הרבה קולות.

צילומים: משה גולדשטיין