אאא

שנת לימודים חדשה, כוחות מחודשים ושמחה בלב, זה מה שציפה לתלמידים המיוחדים של 'שיח סוד'.

במהלך ימי החופשה הפעילה הנהלת המוסד בגיבוי ההורים ומתנדבים רבים, פעילות קייץ ייחודית לילדים הללו. למי שלא יודע, 'שיח סוד' הוא מוסד חינוך מיוחד לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

תוך כדי פעילות הקיץ הברוכה, נערך הצוות החינוכי וההנהלה לשנת הלימודים החדשה. זו כאמור נפתחה עם חיוך ושמחה וביקורו של סגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן שאף חנך יחד עם רב הכותל והמקומות הקדושים, הגר"ש רבינוביץ', אגף חדש למע"ש בנות.

בחנוכת האגף החדש נקבעו מזוזות בפתחיו על ידי האורחים שהוקירו והעלו על נס את פעילותם הייחודית של מנהלי המוסד והצוות המסור.

538 משפחות נמנות על בית 'שיח סוד'. תחשבו על זה. מוסדות החינוך של 'שיח סוד' מכסים את כל חיי התלמידים הללו מגיל גן ועד בגרות. מעון לתינוקות קטנטנים, חמשה גנים לבנים ולבנות, תלמוד תורה וישיבה(!) לבנים תחת השם 'אוצר ירושלים', בית ספר יסודי ותיכון לבנות הנושא את השם 'מעוז ירושלים' ובית ספר מיוחד לבעיות שפה ותקשורת.

קיומם של המוסדות הללו נזקף לזכות אבי של המנהל הנוכחי, הרב דב לוי זצ"ל שהשקיע את כל כוח ומרצו בהקמת המוסדות שמטרתם להקנות לילד בעל הצרכים המיוחדים מהמשפחה החרדית את הכלים והמיומנויות המתקדמים והמקצועיים ביותר שיסיעו לו בבגרותו להשתלב בקהילה הרגילה, וכל זאת במסגרת חרדית למהדרין התואמת את אורח חייו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מעבר לשנות הלימודים הרגילות מפעיל המוסד גם "מערך דיור בקהילה" ל-110 דיירים שמנהלים אורח חיים כמעט עצמאי, שכן יש כאלה שקשה להם לקבל את עובדת היות אנשים שונים בקרב הקהילה.

על מנת לחזק את עצמאותם של הבוגרים, מפעיל המוסד מערך מע"ש המאפשר לאנשים אלו תעסוקה מוגנת נתמכת, במסגרתה מועסקים כ-145 בוגרים ובוגרות.

ליצמן אמר בעת ביקורו במקום כי "לאחר שנחשפתי למערכות הציבוריות בתחום החינוך והרווחה והחינוך המיוחד, נוכחתי לדעת כי לחינוך החרדי בכלל ולחינוך המיוחד בפרט, יש יתרון ומובילות לא רק במישור הערכי והחינוכי אלא גם מההיבט המקצועי והטיפולי ויש לנו בהחלט את מה לברך ובמה להתגאות".

הגר"ש רבינוביץ רב הכותל והמקומות הקדושים,הביע אף הוא התפעלות רבה מההשקעה המסירות והיקף הפעילות שהוצגה בפניו בבית שיח סוד.