אאא

ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) ממשיך לבקר גם היום את אישורו של חוק הגיוס בישיבת הממשלה. בנאום שנשא בכנסת אמר ח"כ ליצמן: "שר האוצר אמר אתמול שזה 'היום הטוב שלו בממשלה', הישג גדול, גיוס בני הישיבות", ליצמן הבהיר: "גם אם החוק יעבור אף אחד לא יתגייס, שטויות, איך רבין קרא לזה? בבל"ת אחד גדול".

"אבל מה?, מה יש לי טענות ללפיד?, זאת האג'נדה שלו, זה היה מאז ומתמיד. שונא חרדים, עושה צחוק מהם, משפיל אותם" אמר ח"כ ליצמן.

ליצמן תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "אין לי שום טינה אליו (ליאיר לפיד י.כ), מי שיש לי טענות כלפיו זה לראש הממשלה, שהוא חושב שהוא באו"ם. הוא לא רואה כלום, הוא לא מגיב. היינו חברים לפני כמה חודשים. הגנו אליך"

ליצמן עקץ את נתניהו ואמר: "אני רוצה להזכיר לכם, מי היה שר האוצר? נתניהו. מי קיצץ קצבאות ילדים? נתניהו. מי היה ראש ממשלה? נתניהו. מה רוצים מאיתנו? 30 שנה גנבו את הקופה? רבותיי, לכו למי שגנב, אם הוא גנב, מה אתם רוצים מאיתנו?".

ליצמן תקף גם את יו"ר 'הבית היהודי' נפתלי בנט ואמר: "מה הוא חושב לעצמו? הוא ייסע לסין, בינתיים הוא ידבר אתי סינית משם?" ליצמן הוסיף: "מה שיצא מכל הנטל הזה, שאנשי שירות ההסדר ישרתו 24 חודש, לא 16 חודש. זה בדיוק מה שיצא, כי אף אחד מהחרדים לא יתגייס. אף אחד לא יתגייס. גם מי שעד היום, שלא לומר שכן הלך, הוא מפסיק ללכת".