אאא

סיפור הילד 'המורעב' ואמו 'המרעיבה', לא יורד מסדר היום הציבורי. אמש, לאחר שד"ר ויל חזר בו מדבריו כי האם כשירה לגדל את ילדיה, כך לדברי הפרקליטות, (ממכתבו המלא עולה כי אינו מתכוון לקבוע עמדה בפרשה בטרם יבצע בדיקות נוספות), דרש סגן שר הבריאות מפרופ' חיים הרשקו הממונה על קבילות הציבור במשרד הבריאות כי יקים ועדת בדיקה לבדיקת התנהלות הדסה בסיפור המפורסם.

קודם לכן אמרו גורמים חרדיים, כי הדסה טיפלה בילד באמצעות תרופה שאינה רשומה בישראל. התרופה "אנקינרה" שמה, הינה תרופה שפותחה לטיפול בדלקות פרקים של מבוגרים. רק לאחרונה הותרה התרופה לטיפול בילדים החולים במחלה הנקראת 'סטיל', מחלה זו שבאה לידי ביטוי בדלקת פרקים וחום גבוה גורמת לירידה משמעותית במשקל. 'אנקינרה' עדיין לא רשומה בישראל.

הביקורת ברחוב החרדי ייחסה להדסה ביצוע של ניסויים בחולים ובראשם בסיפורו של הילד המורעב. הדסה מצידם טוענים כי העובדה שהרחקת הילד מאמו גרמה לעלייתו במשקל אינה ניתנת לערעור. גורמים במשפחתה של האשה העריכו כי רופאי הדסה שהתקשו לגלות ממה סובל הילד, העריכו כי הוא חולה במחלה האמורה ולכן נתנו לו את התרופה.

ליצמן, שמקורביו פיזרו שמועות רבות בדבר דרישתו לבדוק את התנהלות בית החולים, עשה סוף סוף צעד ראשון בנידון וכאמור, הורה לנציב קבילות הציבור במשרדו להקים ועדה שתחקור את התנהלותה של הדסה. היום אמור להיחתם כתב המינוי של הוועדה האמורה.

יצויין כי בעוד בהדסה ובהסתדרות הרפואית מגנים את העליהום התקשרותי נגד בית החולים, גורמים חרדיים רבים טוענים כי חומר רב נאסף אודות מעשיהם של רופאי הדסה, החל מרשלנות רפואית וכלה במעשי התעללות של ממש. אותם גורמים טוענים כי הציבור החרדי הפך לאסקופה הנדרסת בבית החולים שרופאיו זכו אך השבוע לגיבוי מסגן שר הבריאות.