אאא

סגן שר הבריאות חבר-הכנסת הרב יעקב ליצמן מינה באחרונה רב מוסמך שיבדוק מניעת מכשולות באיסור "ייחוד", העלולות להיות בחדרי הבדיקות בבתי החולים הממשלתיים. הבדיקות העלו שאין חשש למכשול והתקשורת כרגיל חוגגת.

ההחלטה באה בעקבות פניות רבות מצד גורמי הלכה מובהקים, בהם פוסקי הלכה ורבנים, בענין מכשולות אפשריות בעניין איסור ייחוד בחדרי הדמייה, בדיקות סיטי, רנטגן ועוד, בבתי החולים בישראל.

באחרונה נערכו סדרת סיורים בהשתתפות ‍סגן השר ליצמן, הרב בן ציון בבצ´יק שליט"א, רב בב"ב ומו"צ בבי"ד של פוסק הדור מרן הגר"ש ואזנר שליט"א, שמונה כאחראי לנושא, בבתי החולים השונים, יחד עם רבני בתי החולים השונים, בהם רמב"ם, שיבא ועוד. במהלכו נבדקו אפשרויות פתיחת וסגירת דלתות חדרי הבדיקות. הבדיקות העלו כי אין בעיה בענין והמקומות שנדרשו בהם לשנות או להסדיר את הענין תוקנו לאלתר, ללא כל חשש.

כרגיל במקרים אלו, בהם דואג סגן שר הבריאות לצרכי ציבור שומרי המצוות, מוצאים גורמים אנטי חרדיים מקום להתנגח בו. גם כאן דאגו בכלי התקשורת השונים לגנותו על המהלך והציגו מצג שווא כאילו ומנהלי בתי החולים התרעמו על דקדוק יתר של ליצמן בעניני הלכה על חשבון צרכי הרפואה.

מלשכתו של סגן השר ‍ליצמן נמסר כי "בעקבות פניות רבות מצד רבנים חשובים ולבקשתם, מינה סגן שר הבריאות אישיות הלכתית מוסמכת במטרה לבדוק את נוהלי סגירת הדלתות במכוני ההדמיה והרנטגן בבתי חולים ממשלתיים כדי למנוע ממטופלים להיכשל באיסור ייחוד האסור על פי ההלכה."

עוד נמסר כי "ממצאי הבדיקות שבוצעו בעצה אחת ובשיתוף פעולה של מנהלי בתי החולים העלו שאכן אין כל חשש כזה ולא נדרשו שינויים מהותיים בבתי-החולים"