אאא

הח"כים החרדיים נלחמים בנסיון לסכל את תוכניתו של שר האוצר לאשר עוד השבוע את חוק מע"מ אפס. הבוקר חודשו הדיונים בוועדת הכספים ח״כ משה גפני הודיע כי הח"כים החרדיים ינצלו עד תום את תקנון הכנסת בכדי לנמק את ההסתייגויות שלהם מהחוק.

"אני לא זוכר תקדים כזה בכנסת שבאמצע הפגרה מביאים הצעת חוק שלא הצליחו להעביר במושב הקיץ. מדוע מכנסים בבהילות את הוועדה לחוק מע"מ אפס? הוועדה צריכה להתכנס לדברים חשובים שלא סובלים דיחוי. לא זוכר הצעת חוק שלא הצליחו להעביר במושב הקיץ ומקיימים דיון מרתוני תוך כדי הפגרה".

"כעת עברנו תקופה של מבצע בעזה בעלות של כ-18 מיליארד שקל וכאן הולכים לזרוק קרוב ל-3 מיליארד שקל בשנה על חוק מע"מ אפס", יש לנו הרבה הסתייגויות על כך אמר גפני.

גם ח"כ יעקב ליצמן הביע את התנגותו לאישור החוק ואמר יעקב ליצמן אמר כי "בהעברות התקציבים בוועדת הכספים יש מנהרה שדרכה עובר כסף ליעדים אחרים. תפקידנו לפוצץ את כל המנהרות. אני הולך להיות חייל נאמן ולפוצץ כל מנהרה ופיר. צריך שיהיה שקיפות בהעברת התקציבים. אמר ליצמן.

ליצמן גם חשף פנה אל היועץ המשפטי של הכנסת עו"ד אייל ינון בדרישה לחשוף את מקורות המימון של החוק. אני מבקש מלפיד שיתחייב שלא יעלה מיסים ולא ייפגע בתקציבי הרווחה אמר ליצמן.