אאא

מחלוקת פנים-חרדית: בעוד תנועת ש"ס שותקת סביב 'חוק הגיוס', נרשמים חילוקי דעות ב'יהדות התורה' סביב היחס אותו ראוי לתת לשרי הממשלה.

חברי הכנסת החרדים חלוקים בשאלה מה היחס הראוי שצריכים להעניק לחברי הממשלה בכלל ולחברי הכנסת של מפלגת 'יש עתיד' ובראשם שר האוצר יאיר לפיד בפרט.

בעוד חברי הכנסת של 'יהדות התורה' בוחרים לתקוף בחריפות את החלטות הממשלה ואת גזירות הגיוס והקיצוצים בעולם התורה דווקא בתנועת ש"ס שוררת דממה מוחלטת.

מתברר כי גם בתוך 'יהדות התורה' לא כולם תמימי דעים. לאחרונה איימו לחשוף  שר האוצר יאיר לפיד ושר החינוך שי פירון "פגישות חשאיות" שהם מנהלים עם חלק מחברי-הכנסת החרדים, בהם משה גפני מ'יהדות התורה' אלא שהוא בחר להכחיש זאת מכל וכל.

במקביל חבר-הכנסת מנחם אליעזר מוזס נצפה אף הוא לא אחת כשהוא משוחח בחברות ובידידות עם חלק מחברי הכנסת של יש עתיד ובהם שר האוצר יאיר לפיד.

הדבר, עורר את חמתו של חברו לסיעה ח"כ יעקב ליצמן, ובמהלך התקפתו החריפה על הממשלה בכינוס "אגודת ישראל" שהתקיים בקיבוץ חפץ חיים ביום ראשון האחרון, הוא בחר להתייחס ליחס האוהד שמעניקים חלק מחברי הכנסת החרדים לחברי הכנסת הפועלים נגד הציבור החרדי ועולם התורה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אני מתנגד לכל שיתוף פעולה איתם", הצהיר ליצמן והוסיף, "אין אצלי לא דילים כאלו ואחרים ולא פגישות סודיות מאחורי הקלעים. אני לא תוקף ואחר כך נותן צ'פחות במסדרונות. במלחמה כמו במלחמה הולכים עד הסוף - אין חברות".

צפו: ח"כ יעקב ליצמן עוקץ את ח"כ מזחם לייזר מוזס (צילום: ישראל כהן)

בשיחה עם מקורביו של ח"כ מוזס, שרבים הם הסבורים כי דבריו של ליצמן כוונו ישירות אליו, הם מבהירים כי המטרה של כל חברי הכנסת החרדים היא להוריד את חרב הקיצוצים והגזירות המרחפת מעל עולם התורה ויש לפעול בכל הדרכים על מנת לעשות זאת.

"דרכו של הרב מוזס הינה תמיד לפעול בנועם הליכות ובמאור פנים ואין ספק שבזכות זה הוא הצליח לא מעט להגן על עולם הישיבות בעבר ובהווה", הם טוענים.

לדבריהם, "גם בתקופת כהונתו כסגן שר החינוך תחת השר גדעון סער הוא פעל בדרך זו והביא בעקבות כך לשורת הישגים מרשימה לחינוך החרדי".