אאא

בחירות בפתח? יו"ר סיעת 'אגודת ישראל' ח"כ יעקב ליצמן אומר הבוקר (ראשון) כי "אם רוצים אותנו בקואליציה יצטרכו להחזיר את השעון אחורה".

אנשיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מפסיקים לחזר אחרי המפלגות החרדיות, הם מבקשים מהם התחייבות לתמוך בו אצל נשיא המדינה לאחר הבחירות, לא מעט דיווחים דיברו על האפשרות כי ש"ס ו'יהדות התורה' יקבלו החלטות שונות באשר לתמיכה בנתניהו.

בראיון ל-ynet אומר ליצמן כי "כל החלטה תתקבל בין יהדות התורה וש"ס ביחד. אנחנו מתואמים. אני מניח שאריה דרעי ייתן את התשובה יחד איתנו".

ליצמן חושף על המגעים ש'יש עתיד' ניהלו אתו בכדי להקים ממשלה בראשות יאיר לפיד יחד עם החרדים: "פנה אליי בתקופת החגים איש עסקים מטעמם ששאל אם יש אפשרות שנשב עם יאיר לפיד. שאלתי איך נשב איתו? הוא אמר שאפשר לסדר את זה".

"לפני שבועיים הגיעה אליי אישיות פוליטית רשמית. הוא שאל אותי שתי שאלות: אם נסכים ללכת עם לפיד לבד או אם נסכים לשבת עם הרצוג ולפיד. השבתי 'לא'", מספר ליצמן.

"תפקידי כחבר אופוזיציה הוא להפיל את הממשלה. אנחנו רוצים בחירות. נקודה", מדגיש ליצמן ומוסיף כי השבוע תתקבל החלטה. "אם הרצוג יבוא עם הצעה נשב ונדון איתו", הוא מבהיר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בתגובה לדברים של ח"כ ליצמן, אומר הבוקר יו"ר 'דגל התורה', ח"כ משה גפני, בראיון לרזי ברקאי ב"גלי צה"ל" כי "אין לנו דרישה כל שהיא, אתה מדבר עם האדם הכי מוסמך, אני מדבר בשם יהדות התורה אולי גם ש"ס, אנחנו לא רוצים דבר ולא חצי דבר".

"אנחנו לא מוכנים לחתום על שום מסמך של ראש הממשלה, לא יהיה מסמך ולא נבקש ממנו מסמך", מצהיר גפני, "זו ממשלה רעה והיא צריכה ללכת הביתה ואחרי הבחירות נראה מה נעשה".

"אני מבקש מלפיד שיעזוב את החרדים לנפשם, שיצא לציבור ויגיד מה ההישגים ומה הכישלונות שלו", הוסיף גפני.

על הגוש שעשו לפיד, ליברמן ובנט ערב הקמת הממשלה הנוכחית אמר גפני כי "הקב"ה שילם להם, הם לא יכולים להסתכל אחד על השני".