אאא

מה המאחד בין משפחתו של הרב ינון משכונת שמואל הנביא בירושלים, משפחת אבוקוזה שהאבא אסיר ותיק, האלמנה חלפה ממושב במרכז הארץ, המלמד הרב וורובל מבני ברק, ומשפחת פייר שטיין משכונת מקור ברוך - מפעל "טוב וחסד" בהנהלת הרב יעקב אליעזר שישא מאחד אותם, הם בתוך כשלושת אלפי משפחות יסבו לליל הסדר ב"סידור מלא".

הם כמו כחמש עשרה אלף נפש מרחבי הארץ קיבלו בהפתעה את כל מצרכי החג על דלת הבית, בדרך של כבוד, לא תלושים ולא תורים, לא סחיבות ולא ביזיונות, הכול בכל מכל כל על פתח הבית - זוהי מפעל החסד של הרב שישא וזו הייחודיות שלו.

יענקי שישא (כך הוא מכונה בחיבה ובהערצה) בסך הכל אברך צעיר שרק עבר את קו השלושים, והוא כבר מפעיל ארגון גדול וענק במימדים בלתי-נתפסים. שלושה חלוקות שונות מנהל הרב שישא, חלוקה שבועית למשפחות נזקקות, משפחות שאין להם ראש משפחה, אחד מההורים במעצר, אלמנות ויתומים.

חלוקה חודשית למשפחות ברוכות ילדים שאינם גומרים את החודש והחלוקה הגדולה לחגים "כל דצריך ייתי ויאכל", והם מקבלים סדר גודל של 5-9 קרטונים הכוללים מצות, יין, פירות וירקות, שתייה, מוצרי מזון בסיסים לחג, מוצרי ניקיון והיגיינה, כלי הגשה חד-פעמיים ואפילו משחקים חדשים לילדים, שיהיה להם לחג שמח.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הרב יעקב אליעזר שישא אברך צנום מלא חיים תוססים עם רגש חזק לאחריות חברתית חינוכית, אותו ירש מבית אבא מחשובי אישי העשייה החינוכית והחברתית בחסידות השמרנית "תולדות אהרן" הרב אהרן שישא, מקושר כיום עם מנהלים מובילים במחלקת הרווחה, בארגונים לשיקום האסיר, לגבאי צדקה מובילים, לרבני השכונות ואנשים עם רגישות חברתית גבוהה. הוא לא עומד ברגשות של סבל ומצוקה, ומגיל אפס התחיל להתנדב לטוב ולחסד, מה שהוליד את המפעל גדול המימדים שלפנינו.

הרב אורי ביטון התגייס לעמוד לימין הרב שישא והוא האחראי ללוגיסטיקה הגדולה של חלוקת החבילות. למחרת יום הפורים כבר שקק מרכז החלוקה חיים, משאיות התחילו להוריד את המוצרים וצוות אדיר התחיל בעבודת המיון והסדר, לאגף הלוגיסטיקה שתיים עשרה משאיות החורשים את הארץ לארכה ולרחבה, צוות מיומן ומסור מביא לכל משפחה את החבילות עד לפתח הבית, גם אם המשפחה גרה בקומה החמישית בתוך שכונה מסובכת ומפותלת, גם הם יתעוררו לנקישות הקלות בדלת, ויגלו את האור - 5-9 קרטונים של כל טוב וטב וצרכי הפסח הבסיסיים, אותה מחלקים כבר שבוע וחצי לפני הפסח.

איש החסד הרב יעקב אליעזר שישא מסכם את הייחודיות של מפעלו הגדול ימים ספורים לפני התקדש החג, ואומר: "הלל מחייב את העניים", אלפים רבים נזקקים לעזרתנו, יוקר המחיה וקושי הפרנסה מביא לרבים רבים שמתקשים להביא אוכל הביתה, משפחות שמצמצמות את האוכל לילדיהם בשבתות, חגים שהפער בחברה נוסקת לגבהים בלתי נתפסים, ובמקום הזה התעוררתי ועובד על כך במעגל השנה, אני עושה את המקסימום שאני יכול להשיג, אבל אם אני יכול כולם יכולים, והאמינו לי אין סיפוק גדול מזה לעזור למשפחה יהודית לעשות את החג בהרחבה ובשמחה, היגיעה מסביב משתלמת, וכדאי, ואני מברך את כל בית ישראל בברכת פסח כשר ושמח, ושנזכה לפדות וגאולה בהרחבה גדולה בשמחה ובדיצות.