אאא

יהודה שלזינגר מ'ישראל היום' מפרסם היום סיפור מזעזע שנחשף על ידי 'מרכז רבני אירופה'.

הסיפור שנחשף באמצעות מייל ששלח סטודנט יהודי מיאסי שברומניה, מגלה כי סטודנטים לרפואה באוניברסיטה בעיר, רכשו עצמות אדם וגולגולות למחקר רפואי.

העצמות הוצאו מקבר אחים יהודי מתקופת מלחמת העולם השנייה. עלות העצמות עמדה על 40$ לעסקה.

קבר האחים נמצא בעיירה פודו-אילואיי שבצפון מזרח רומניה, בסמוך לעיר יאסי. הסטודנטים אפילו לא הבינו מה מזעזע בהתנהגותם. לשאלת שולח המייל, ענו חלקם, כי "אנו לוקחים רק מהעצמות של היהודים בקבר, אנו משלמים 40 דולר לעצם ובתמורה עובדי בית הקברות חופרים ומנקים לנו את העצם בצורה יפה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ב'מרכז רבני אירופה' אישרו את המידע באמצעות סטודנטים יהודיים הלומדים באוניברסיטה האמורה שדיווחו כי מודעות על מכירת גולגולות ועצמות אדם פזורים ברחבי הקמפוס.

סמנכ"ל מרכז רבני אירופה, הרב אריה גולדברג, אומר כי "תוצאותיה של החקירה שערכנו בנושא הותירו אותנו מודאגים מאוד. אין זה הוגן ואין זה נכון מוסרית לנהוג כך בעצמותיו של איש. זיכרונם של אלה שנספו צריך להישמר בצורה נאותה ומכובדת, ומטרתנו לדאוג שאכן כך יהיה."

כיום לומדים ביאסי, כ-50 סטודנטים יהודיים, רובם מישראל. גולדברג אומר ל'ישראל היום', כי ה'מרכז' מתכוון לפנות לשגריר ישראל ברומניה ולשגריר רומניה באיחוד הלאומי ולדרוש את הפסקת המעשה הנבזה.