אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (ראשון) עם נשיא המדינה ראובן ריבלין, בבית הנשיא בירושלים. בפתח הפגישה אמר ריבלין: "אני מבקש להביע את תמיכתי הבלתי מסויגת בך, בשר הביטחון וברמטכ"ל על ניהול המערכה  בצורה שקולה ומדודה בכל המהלכים שהיו נחלתנו במערכה האחרונה".

"אני רואה אחדות נפלאה כאשר מתרגשת עלינו סערה ואני שואל את כל אלה אשר משבחים ואומרים תראו באיזו אחדות אנו נמצאים מדוע שלא נהיה מאוחדים כך כל הזמן?" אמר ריבלין.

נתניהו השיב לנשיא: "אדוני הנשיא, אני רוצה להודות לך על תמיכתך ועל הדברים החמים שאמרת, גם על אופן הובלת המבצע הזה וגם על חיילי צה"ל ועל הביקור במשפחות השכולות, שגם אני שוחחתי איתן, והלב נקרע מכאבן, שהוא כאבנו. אנחנו אמרנו מתחילת המבצע שישראל לא תנהל מו"מ תחת אש והוכחנו שאנחנו עומדים מאחורי האמירה הזאת. מאז שהחמאס הפר את הפסקת האש ביום שישי, צה"ל הכה בו מכות קשות מאוד.  

"אנחנו נחושים להשיג את יעד מבצע צוק איתן - השבת השקט לתקופה ממושכת לתושבי ישראל, תוך כדי פגיעה משמעותית בארגוני הטרור. אמרתי מתחילת המבצע: או שנשיג זאת בדרך צבאית, או שנשיג זאת בדרך מדינית, או שנשיג זאת בשילוב של שתי הדרכים.  

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אדוני הנשיא" הוסיף נתניהו: "ברשותך ובנוכחותך, אני מבקש לשבח את אזרחי ישראל. פשוט מחמם את הלב לראות את תחושת הביחד שלכם, את ההזדהות שלכם הן עם תושבי הדרום והן עם חיילי צה"ל.

 "אני שוחחתי עם חיילים ומפקדים והרגשתי כמה האחדות בעם מחזקת אותם בצאתם לקרב להגן על כולנו. זוהי ארץ ישראל היפה, אני חושב שאין יפה ממנה, וחיילים ומפקדים רבים אמרו לי 'הלוואי שהאחדות הזאת בעם תימשך גם אחרי הלחימה', אך כשאנחנו עדיין בתוך הלחימה, ואף שהמבצע עדיין לא הסתיים, אני מייחל שהאחדות הזאת תימשך גם עם שוך הקרבות".  

"אני בטוח, אדוני הנשיא, שאתה, שמופקד על האחדות בעם, אתה בוודאי מצטרף לזה בכל לב. אני מבקש יחד איתך לשלוח את איחולינו להחלמה מהירה ושלמה לכל הפצועים ולמשפחות השכולות של חיילינו הגיבורים אני מבקש לומר היום שלוש מלים שקראנו אותם אתמול בהפטרה מדברי הנביא ישעיהו: "נחמו, נחמו, עמי".