אאא

במסגרת מפגש מיוחד שקיים היום (שלישי) עם חיילי הנח"ל החרדי, נשאל השחקן לשעבר הרב אורי זוהר, מדוע חברו הטוב אריק איינשטיין ז"ל לא חזר בתשובה. "יש אנשים עם גדלות נפש... הוא היה צדיק, תמים וישר ומבחינת אצילות הנפש שלו - היה נדיר. ההגינות שלו, הטוב שלו, אבל הוא לא יכול היה לעבור את הפועל תל אביב - לא היה יכול לעזוב" אמר הר' זוהר בתגובה לשאלה.

לפני שחזר בתשובה, הצטרף אורי זוהר לאיינשטיין ולאמנים ואנשי בוהמה נוספים שיצרו יחד את "חבורת הלול", שהשפיעה רבות על התרבות הישראלית. החבורה יצרה סרטי קולנוע, שירים ישראלים שהפכו לנכסי צאן ברזל, תוכניות טלוויזיה ואלבומי מוזיקה. השניים שהיו קשורים בלב ובנפש, נקשרו גם משפחתי, ובנו של זוהר נישא לבתו של איינשטיין.

 (צילום: בועז לב ארי)
הרב אורי זוהר במפגש עם החיילים (צילום: בועז לב ארי)
הגדלה

עם פטירתו של איינשטיין לפני עשרה חודשים, ספד לו זוהר ואמר: "אתה חיית רק את הטוב, לא יכולת להבין את הרע. אני נפרד ממך, עקפת אותנו, אני לא יכול לעזוב אותך... אומרים שהלך ענק, איזה ענק. נר אחד קטן של שמן היית אתה. תראה איך כל עם ישראל בוכה עליך, איך אהבו אותך. אנחנו יודעים שעשית טוב להרבה אנשים - לא כי אתה זמר או שחקן, אלא כי אתה אדם. כשהמשיח יבוא, אני לא אסתכל עליו -  אני אסתכל עליך".

 (צילום: בועז לב ארי)
חלק מהחיילים במפגש (צילום: בועז לב ארי)
הגדלה

את המפגש עם חיילי הנח"ל החרדי ערכה עמותת הנח"ל החרדי, המלווה את החיילים במהלך כל שירותם. זהו המפגש השני שנערך עם החיילים. בשני המפגשים השתתפו כ-200 חיילים חרדים מהגדוד, אשר נמצאים בשנת המשימה שלהם - בה הם משלימים לימודים.