אאא

הקרב על קדושת השבת בירושלים. למרות הבטחותיהם של ראשי סיעת יהדות התורה להגיש הצעה לסדר לדיון במליאת המועצה בנושא הפרת הסטטוס קוו של שמירת השבת בעיר, הרי שמתברר כי בסופו של דבר החליטו בסיעה החרדית לוותר על היוזמה האופוזיציונית.

ללא קשר לכך, הודיע הערב (שלישי) ראש העיר ניר ברקת בישיבת הנהלת העיר על התחייבותו לשמור על הסטטוס קוו בעיר. ברקת הודיע בפומבי כי מחויבות העירייה לשמירת הסטטוס קוו והחוק לא שנויה במחלוקת ואינה מוטלת בספק.

"זה חלק מההסכם הקואליציוני עליו חתומים כל הסיעות. העירייה תאכוף בשטח את חוק העזר העירוני ותמנע פריצת הסטטוס קוו בירושלים" אמר ברקת.

ההערכה במסדרונות העירייה הינה כי כל הנראה בשל ויכוחים פנימיים החליטו בסופו של דבר ביהדות התורה שלא להגיש הצעה לסדר בנושא. זאת למרות שהודיעו לראש העיר על כוונתם להגיש כזו לישיבת מועצת העיר הקרובה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: פלאש 90)
ראש העיר ניר ברקת (צילום: פלאש 90)
הגדלה

"כעת בכלל אין לזה טעם זאת לאחר שברקת הוציא את הערמונים מהאש והודיע על התחייבותו החד משמעית בנושא" אמר גורם בעירייה.

מנגד, גורמים ביהדות התורה מכחישים את עניין חילוקי הדעות, ומבהירים כי משיכת ההצעה לסדר התרחשה לאחר שחברי הסיעה הבינו כי מלחמתו של ברקת בחנויות המפרות את הסטטוס קוו רצינית ואינה מן השפה ולחוץ.

"בשבועות האחרונים ניתנו במתחם התחנה קנסות גבוהים ע"י פקחי העיריה לחנויות וקיוסקים שפתחו את שעריהם בשבת, מה שהבהיר לנו כי ראש העיר נחוש להילחם בפרצה בקדושת השבת ולכן משכנו את הצעתנו".