אאא

בימים האחרונים הוצאו כל מכולות הגניזה מהאתר המרכזי המיתולוגי סמוך לבית ההלוויות שמגר בירושלים, והכניסה לשטח הענק נחסמה במחסומים. את הבאים מקבל שלט רשמי של עיריית ירושלים, המודיע על סגירה רשמית של האתר.

סגירתו של האתר, מקוממת רבים מתושבי שכונות הצפון החרדיות, ביניהם משפחות אברכים ברוכות ילדים, שנהגו להביא את הגניזה אחת לכמה זמן ישירות למכולות הענק, ובכך חסכו את התשלום הנגבה במכולות הקטנות, הנמצאות בחלק מן השכונות.

דובר עיריית ירושלים דחה את הטענות והפנה אצבע מאשימה למועצה הדתית. "העירייה טיפלה בנושא לפנים משורת הדין, ובנתה את אתר הגניזה הזמני, שנסגר על ידי המועצה הדתית. כך או כך, למיטב ידיעתנו, המועצה הדתית מציבה בימים אלו מיכלים חדשים במרבית השכונות. לגבי השימוש העתידי באתר הגניזה הישן, בשלב הראשון הוא ישמש כחנייה לבאי בית העלמין", אמר.

ישראל רבינוביץ´, תושב קריית בעלזא, התלונן השבוע. "אחד האחראים על הגניזה היה צר-עין ושמא גם יש לו אינטרס לראות את כולם – כולל משפחות ברוכות ילדים – משלמים על שירותי הגניזה. הכל עניין של ביזנס".

הוא מוסיף, כי גם אם יותקנו מיכלים חדשים בשכונות, הרי שהשימוש בהם הוא בתשלום, ואם כן, אין אלטרנטיבה לאתר המרכזי שפעל עד כה.

את תגובת המועצה הדתית לא ניתן היה להשיג.