אאא

סקר מקיף שנערך לאחרונה ניסה לעקוב אחר הרגלי התזונה של משקי הבית בישראל והעלה נתונים מדאיגים בנוגע להקפדה על תזונה נכונה בישראל. מנתוני הסקר עלה, למשל, ש-74% מהנשים האחראיות על התזונה בבית, מבינות כי חשוב מאוד להקפיד על תזונה נכונה, אולם הן לא מצליחות להקפיד על כך.

באזור הצפון נרשם האחוז הגבוה ביותר של נשים המודעות לחשיבות הקפדה על תזונה נכונה אולם לא מצליחות לעשות זאת -81%, באזור ת"א 74%, במרכז 72%, בירושלים 70%, בחיפה 66% ובדרום 65%. עוד עלה כי דווקא צעירים בגילאי 25-34 הם המתקשים ביותר להקפיד על תזונה נכונה.

הנסקרים נשאלו מהם הדברים החשובים ביותר בשמירה על אורח חיים בריא? 49% מהנשים שנשאלו השיבו כי אורח חיים בריא קשור לתזונה מאוזנת, 27% מהן אמרו כי אורח חיים בריא קשור לאי אכילת מזון מתועש ומטוגן, 23% סבור שאורח חיים בריא מתבטא בפעילות גופנית, רק 1% ענה כי וויטמינים ותוספי תזונה באורח קבוע מצביעים על אורח חיים בריא. 

55% מהנשים שהשתתפו בסקר אמרו כי אוכל בריא הוא אוכל ביתי, 18% הגדירו אוכל בריא - אוכל אורגני, 12% אוכל מבושל, ורק 7% מהנשים קשרו בין אוכל ללא בשר לאוכל בריא. 

את הסקר ערכה חברת רושניק עבור פיליפס מוצרי צריכה בקרב מדגם מייצג של 301 נשים מקרב המגזר היהודי בגילאי 25-65 שהגדירו עצמן כאחראיות עיקריות על תזונה בבית.