אאא

קבר שמואל הנביא סגור ליהודים: מאות מתפללים המגיעים בתקופה האחרונה לפקוד את קבר שמואל הנביא הסמוך לירושלים, נאלצים לשוב על עקבותיהם, זאת משום שהמקום סגור בעקבות שיפוצים הנעשים במקום. אנשי המקום קובלים על כך שהמסגד הנמצא באותו מתחם - פתוח.

הרב יהודה צדק, ראש כולל הפועל במתחם הקבר אמר ל"כיכר השבת": "במשך חודש שלם קבר שמואל הנביא סגור רק ליהודים. פרסמו שהקבר נסגר זמנית כי משפצים במקום, תחילה אמרו שייקח כמה חודשים לשפץ, אחר-כך אמרו תוך שבועיים ועכשיו אנחנו נמצאים במצב שהם לא עובדים כבר שבועיים".

"אני טענתי תמיד" אומר הרב צדק, "במקום כזה קדוש שבאים מאמריקה, אוסטרליה ומכל העולם, צריך לפחות לפתוח את המקום לחצי יום או באופן חלקי - אפילו כמה שעות".

"מה שהכי כואב" מוסיף הרב, "זה שהמקום שלהם (מסגד הנמצא בשטח) פתוח במשך כל היום, למרות השיפוצים. חסר להם לסגור את המסגד פעם אחת. הם חוששים. הם עושים יותר מידי חשבון", הוסיף הרב. גורם אחר הוסיף, "פשוט מאוד: חוששים לסגור את המסגד משום שהערבים יבעירו את ירושלים לעומת היהודים שלא יעשו כלום".

בעקבות השיפוצים וסגירת מתחם הקבר, האברכים נאלצים ללמוד באוהל שהוקם במיוחד מחוץ למתחם: "זה מאוד כואב" מגדיר את המצב ראש הכולל. 

גורם במינהל האזרחי אמר בתגובה ל"כיכר השבת": "העבודות עד עתה הופסקו בעקבות תאונת עבודה שקרתה לאחד הארכיאולוגים. בשבוע הבא העובדים ישובו לעבוד. המסגד פתוח משום ששם לא נערכים שיפוצים".