אאא

יממה אחרי הפרסום ב"כיכר השבת" כי חברת התחבורה "נתיב אקספרס" החליטה כי כל תלמיד ישיבה שיביא אישור לימודים, יזכה לקבל "כרטיס תלמיד", המזכה אותו בהנחה של 50% בכל הקווים של החברה בצפון, ישנה טענה כי אין ביכולתם לנקוט בצעד זה.

כתב התחבורה הציבורית ב-News1, עידן יוסף, פרסם שורת טענות שמהן עולה כי הפרסום על ההנחה לתלמידי הישיבה בצפון - מצביעות על הטעיה או מחדל של חברת האוטובוסים.

אחת מהטענות הן כי במידה ואכן חברת "נתיב אקספרס" לא כיבדה את כרטיסי התלמיד של הנוסעים, היא עברה על הכללים של משרד התחבורה, כמו גם ההודעה כי הם יחלו לכבד את ההודעות מעוד שבוע ימים.

דובר חברת "נתיב אקספרס" אמר בתגובה ל"כיכר השבת" כי "ההנחה לתלמידי הישיבות תינתן והיא ממשיכה כמו שהיה בתקופת חברת אגד שהייתה לפני שהתחלנו בשירות בצפון, ומינואר 2014 שהחלפנו אותם - כיבדנו את התעודות". לדבריו, "החל מחודש ספטמבר נהגי החברה יחליפו לנוסעים את התעודות המדוברות".

העיתונאי עידן יוסף מאתר News1 אומר בתגובה כי "הפעימה השנייה בה בוצעה העברת הקווים מקואופרטיב אגד לחברת נתיב אקספרס הייתה לפני כמעט חצי שנה. בפרק זמן זה יש די והותר כדי להיערך להנפקת כרטיסי תלמיד ללומדים בישיבות קטנות מוכרות. השאלה שצריכה להישאל היא, מדוע שלושה שבועות אחרי פתיחת שנת הלימודים טרם הונפקו כרטיסים אלה".

תגובת לשכת ח"כ ישראל אייכלר לא נתקבלה.