אאא

בימים האחרונים עלו ההכנות הקדחתניות לקראת למעמד האדיר של סיום הש"ס שיתקיים בקיץ הקרוב, שלב נוסף. בסוף השבוע האחרון סיירו בשטח אצטדיון "המושבה" בפתח-תקווה חברי ההועדה המכינה בראשות הרב שמעלקא הלפרט והרב ישראל משה פרידמן ראשי הוועדה, ועקבו יחד אחר ההכנות.

הסיור סוקר בהרחבה בעיתונים המפלגתיים "המודיע", "המבשר" ו"יתד נאמן" שדיווחו על ההכנות המקדימות.

המארגנים טוענים כי אצטדיון "המושבה" בפתח תקווה נבחר בקפידה, וזאת בשל הבטחת ראש העיר איציק אוחיון שהכריז, עם השקת האולם הגדול, כי "במקום הזה לא יהיו חילולי שבת".

זאת הסיבה שהעסקנים העדיפו מקום זה על פני אצטדיונים ומרכזי קונגרסים חילופיים ונוחים בהרבה, הכל בשל הרצון לשמור ולהקפיד על קדושת השבת.

מה גם שאותם עסקנים מקפידים השכם והערב להזהיר את הציבור מביקור באתרים מחללי שבת, ואף קראו בעבר להחרים מקומות שאינן סגורים בשבת כך שהם חייבים לעמוד בזה בבחינת "נאה דורש - נאה מקיים".

אלא שמבדיקת אתר כיכר השבת עולה כי לא כך פני הדברים. מתברר כי באצטדיון המושבה בפתח-תקווה חיללו את השבת בפרהסיה במשחקים רשמיים של ההתאחדות לכדורגל, דבר הנוגד את הצהרות ראש העיר ומארגני הכינוס.

כך לדוגמא, מתברר כי בשבת פרשת בשלח בתאריך 4.2.2012 התקיים משחק רשמי בשטח האיצטדיון בין מכבי פתח-תקווה למכבי תל-אביב. המשחק הסתיים בתוצאה 1:2 בשעה 17.20. באותו שבוע, צאת השבת היה בשעה 17.55.

"משתדלים לשמור, אבל אין 100 אחוז"

בשבת פרשת אחרי-קדושים, התקיים "דרבי" בין מכבי פתח-תקווה להפועל פתח-תקווה, גם הוא באצטדיון המדובר. המשחק הסתיים בתוצאה 1:0 בשעה 17.20. באותו שבוע, השבת יצאה בשעה 19:59.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

התקשרנו למר אבי סמובסקי מראשי הנהלת האצטדיון, מי שממונה על השכרת המקום. הוא הודה בשיחה עם כיכר השבת כי הם "משתדלים לשמור שבת", אבל "אין 100%". 

לדבריו, "ראש העיר מבקש מכולם שלא לחלל שבת באצטדיון, אבל אני מודה שהיו משחקים רשמיים שהתקיימו בשבת. זאת עובדה. אין חולק על כך". 

סמובסקי אומר כי "זה לא תלוי בנו אלא במערכת שלמה שצריכה לצלם ולשדר את המשחק, ואנו צריכים להתאים עצמינו אליה".

בשבוע שעבר חשף כיכר השבת כי במפלגת "יהדות התורה והשבת" מתכננים למנף את המעמד לקראת הבחירות שיתקיימו כחודש לאחריו, על מנת לעורר את שלומי אמוני היהדות החרדית להירתם והצביע בבחירות הקרבות למפלגה החרדית.