אאא

הרב יעקב חי יוסף החל לעבור בימים האחרונים טיפולים בבית-החולים, עקב המחלה הקשה שהתגלתה בגופו, אבל לא וויתר על השיעור השבועי בבית-הכנסת בירושלים.

אמש, הגיע הרב יוסף כדרכו למסור את השיעור, שהיה מלא עד אפס מקום. לצידו, ישב על העת אחיו, הרב דוד יוסף.

"כבר חודשיים שאני מסתובב עם כאבי בטן רבים", סיפר הרב בשבוע שעבר, "איני יכול לאכול אוכל מוצק, ואיש לא ידע מה היה לי, והנה לפני חודשיים עשו לי בדיקת סי. טי. בקיבה והרופא ראה את הגידול.

"השלב הבא היה לעשות ביופסיה, דהיינו לקחת חלק מהגידול במזרק ולשלוח לבדיקה. הבדיקה הייתה חיובית, והנה לפני שבועיים קרא לי הרופא והודיע לי באופן רישמי שאני לוקה במחלה הנוראית".

ומה ההרגשה כשהדבר מתגלה, השמים נפלו? נשאל הרב. "השמים לא יכולים ליפול על אדם מאמין היודע שאין להרהר אחרי מעשה שמים", עונה הרב. "ה' הרי יודע מה הוא עושה אני לא רוצה להיכנס לחשבונות שמים, צריך להתחזק בתורה ויראת שמים ולהתפלל להשם שישמע לנו, אם לא למעני אז למען משפחתי למען שומעי לקחי ולמען מי שזקוק לי".

"האמת", מוסיף הרב כעבור רגע, "השמיים לא נפלו עלי, ישבתי לפני הפרופסור שהחל לתאר בפני-באומץ, אני חייב לומר, את הסיכויים הנמוכים של ההחלמה, זה סוג המחלה הקשה ביותר, סיכוי ההחלמה הריאלי הוא בין שלושה לחמישה אחוזים".