אאא

התעסקות עם הטלפון בזמן הנהיגה היא דבר מסוכן, זה הוכח בעשרות מחקרים וניתן לראות את התוצאות הקשות בכל יום על הכבישים. וזה עוד לפני שטיפלנו בפן החוקי ובקנסות הגבוהים הנלווים לשימוש בטלפון הסלולרי בזמן הנהיגה.

הכירו את navdy, הגאדג'ט שיכול לפתור לכם את הבעיה, ואינו דורש התקנה ברכב, או אפילו דרישות מהרכב. Navdy היא מערכת לתצוגה עילית לרכב. מדובר במכשיר קטן אשר יושב מעל לוח המחוונים ברכב. ומקרין למסך שקוף ומיוחד, את התוכן של הטלפון הסלולרי, ובכך מאפשר להמשיך בנהיגה ללא הסטת העיניים מהכביש.

המכשיר מתחבר לטלפון החכם שלכם, ויכול לסייע בניווט, כאשר יציג את תוואי הדרך הרצוי על המסך המיוחד. כמו כן, תוכלו ליזום ולענות לשיחות טלפון, על ידי מחוות ידיים, ועל ידי שימוש בזיהוי הקולי של navdy.

Navdy אינה הפתרון הראשון שהוצג בתחום. לפני שבועות ספורים הציגה יגואר מערכת שתקרין נתונים שונים על השמשה הקדמית, במקרה של יגואר, המערכת מכילה אפילו משחקים, אשר מאפשרים משחקי מרוץ על כבישים אמתיים.

אך בניגוד למערכת של יגואר, אשר תפעל רק בחלק מרכבי החברה, כאן מדובר בגאדג'ט אשר יתאים לכל רכב, וישלט ויתופעל על ידי הסמארטפון שלכם. כך שמדובר בפתרון לאלו שרוצים להמשיך להתעסק בטלפון הנייד שלהם בזמן הנהיגה, עם פחות סיכון לחיי אדם, ובלי להסתבך עם משטרת התנועה. המחיר גם נוח בהרבה, והוא עומד על כ-300 דולרים במכירה המוקדמת שמתבצעת כעת באתר החברה.

למרות זאת, המערכת יכולה דווקא לסכן את משתמשיה, מכיוון שהיא מאפשרת התעסקות רבה מדי לטעמנו ברשתות החברתיות. מה שעלול לגרום להסחת דעת, שעלולה להיות קטלנית בזמן נהיגה.