אאא

אני באמת תוהה ומעניין אותי מאוד לדעת, איך הרגישו עצמם שלוימע רוזנשטיין ומקבילו מדגל התורה, אחרי השבת הסוערת שעברה על ירושלים, עם למעלה ממאה פצועים, ביניהם בחור צעיר פצוע קשה, וכששים עצורים, ביניהם צעירים רבים, והמונים רבים שקיבלו מכות רצח משוטרי אהרן פרנקו אשר הכריז על "מבצע אפס-סובלנות" ברוח ההכרזה של האייתולות באירן.

שלושה היו באותו עצה, פינדרוס רוזנשטיין והיועץ קרויזר. הם יעצו לראש העיר על הרס השבת בירושלים, והבטיחו לו שקט מסביב לפרשה [הרבנים אצלנו בכיס...]. הבולט והבוטה שביניהם היה רוזנשטיין, שהצהיר שיש לו היתר מהרבנים, והוא עומד שלם עם המצפון שלו על החלטת ראש העיר לפתוח את חניון ספרא.

הוא עמד במריו גם כאשר קיבל הוראה ממשלחיו למועצת העיריה הרה"צ ישראל הגר מוויזניץ וכ"ק גאב"ד ערלוי, ולמרות נסיון ההתכחשות שלו בפני גאב"ד ירושלים, המשיך עד לערב שבת זו בנסיון השתדלנות שלו לגזור את השבת לגזרים ולהביא לפשרות על חשבון שבת קדשנו על מנת לרצות את הפריץ שלו הנקרא ברקת.

חמשים אלף יהודים בבר-אילן, ועוד כרבבה בשאר השכונות ובערים אחרות התעטפו במחאה של תפילת קבלת שבת יוקדת ברחובה של עיר, ואילו רוזנשטיין לא היה שם, גם לא שותפיו בפשע ובבוגדנות. היה ביניהם מי שיצאו לחופש של סופשבוע על חשבון יחצ"ן, כאשר ירושלים מדממת על קדושתה.

ברוח ההסכמות של רוזנשטיין, המכנה את המתנגדים להרוס את השבת בירושלים ´קיצונים´ ושאר שמות ממוחו, הכריז בערב שבת מפקד מחוז ירושלים במשטרה על "מבצע אפס-סובלנות" ברוח ההכרזה של ההנהגה של האייתולות באירן לפני שבוע, ואכן נראו שוטרים מכים באכזריות רבה ללא הבחנה, כולל מפקד המחוז פרנקו שהתגלה כפרנקו הנשאר פרנקו, והשתמש בשיטות הלקוחות הישר משלטון הדיכוי האכזרי של אירן, כמו הכניסה לשכונות צפופות ללא שום הגיון; עצירת אנשים שעמדו מן הצד ללא סיבה הגיונית; הדיפת אנשים שעמדו על גדרים והסתכלו; הפגזת גז-מדמיע בתוככי ביהכנ"ס ברסלב; השוטרים לא היו מזוהים וללא תג על חולצותיהם; העצורים מנועים מלהודיע להורים שזה נגד אמנה בינלאומית; מונעים מהם צרכים אלמנטריים ודתיים ועוד.

לחובתו של רוזנשטיין וחבריו נזקפים מסע האכזריות של המשטרה שנכנסו בתוככי השכונות והפליאו מכות על ימין ועל שמאל, ועצרו אנשים שעמדו מן הצד, ללא שום הצדקה, והמשטרה החליטה להתנהג באפס-סובלנות כלפיהם. למעלה ממאה פצועים מתייסרים עתה בבתיהם, חלקם עם שברים בידים וברגליים, פציעות קשות בראש ובפנים, ואחרים בטראומה נוראה לאור הבריונות הסאדיסטית של המשטרה. כששים עצורים נסחבו כמו שקי תפו"א מלווה בבעיטות ומכות רצח, ומנעו מהם להבדיל במוצ"ש; מנעו מהם להודיע להורים ולקבל ייצוג מעו"ד; להלביש טו"ת ולאכול כשר - כל אלו סבלו וסובלים "בזכות רוזנשטיין" וחבריו.

בעוד ירושלים כואבת ומדממת על כבוד השבת הניתן למרמס ע"י ראש-העיר, לא בושו הם חברי העיריה החרדיים, להופיע נטויות גרון ובגאוה שחצנית לנשף גויי יחד עם רעיותיהם ולאור המבזקות והמצלמות שהנציחו את הבושה והזוועה, ב"סעודתו של אותו רשע" באחוות מרעים עם ראש העיר החופשי והיועצים והיועצות שהלכו בלבוש חצופה ופרוץ ר"ל במסיבת החינגא שעשה בתערובות ובסגנון פרובוקטיבי נאלח ביותר, על גג ביתו, מיד אחרי השבת של ההפגנה הסוערת.

איך ערוב לו לרוזנשטיין וחבריו לאכול ולשתות כאשר יהודים יראים נסבלים על כבוד שמים? איפה המצפון של האיש? ומה יעשו עתה אלו בהנהגה הפוליטית של המפלגות שלהם ששלחו ילדים צעירים עם אפס רגישות לתורה וערכי קדושותיה למועצת העיריה, והם יותר קרובים לערכים החילוניים של ברקת מהדרישות של הציבור החרדי? האמנם גמר חסיד ופסו אמונים מהארץ?!

כמו בכל מאמרי הדעות באתר, הכותב מייצג ומשקף את דעתו בלבד.


פאשקוולים נגד רוזנשטיין, בערב שבת בירושלים. צילום: פלאש 90