אאא

אנשי נטורי קרתא יחד עם פעילי שמאל וערבים - תושבי יפו, הפגינו במוצאי שבת, בכיכר השעון בתל אביב-יפו, ונשאו דגלי פלסטין. פעילי ימין רבים שראו את התמונות מההפגנה, הביעו דרישה לסלקם מהמדינה בעקבות תמיכתם באויב. במקביל, נמתחת ביקורת כנגד המשטרה שנהגה ב"סלחנות" כלשון המבקרים, עם המפגינים.

עו"ד איתמר בן גביר, אומר ל"כיכר השבת" כי צריך להוציא את אנשי 'נטורי קרתא' מהמדינה: "בצורה הכי חד משמעית, ראיתי את אנשי נטורי קרתא מסיתים נגד עם ישראל, ומפגינים או יותר נכון מגיעים להזדהות בשועפט, וקוראים לפגוע בחיילי צה"ל. הם עודדו פגיעה בתושבי מדינת ישראל ולכן באופן ברור צריך להעיף אותם מהמדינה הזאת".

"נטורי קרתא ממזמן הפכו לצד של האויב. נטורי קרתא לא מקובלים על רבים וטובים מקרב בני הציבור החרדי ומי שהולך ומזדהה עם האויב ומתחבק עם נשיא איראן ומי משעודד ערבים לזרוק אבנים, הוא לא חלק מהעם שלי". הוסיף בן גביר.

בהתייחסו להתנהלות המשטרה בהפגנה, אומר עו"ד בן גביר: "אני מדבר על התפרעות, משום שגם המשטרה אמרה באופן מפורש שלמפגינים לא היה אישור להפגין".

"אני רק יכול לתהות לעצמי מה היה קורה אם היה מדובר בהפגנה של אנשי ימין או חרדים, האם גם אז המשטרה הייתה מתייחסת בכזו קלות וסלחנות להפרת חוק שהיא מאוד חמורה. בתמונות ניתן לראות שהיו דברי הסתה נגד חיילי צה"ל ונגד עם ישראל הנמצא במלחמה" הוסיף בן גביר.

"המשטרה מתנהלת באופן חד צדדי, מפני שכאשר מדובר בהסתה של אנשי שמאל כלפי אנשי הימין והחרדים ועם ישראל, זה לא כל-כך מעניין את השוטרים", הוא אומר. לאור זאת מצפה עו"ד בן גביר, "להעמיד לדין את אנשי השמאל הקיצוני לדין".