אאא

אופטימיות ב'יש עתיד': יאיר לפיד, יו"ר המפלגה, זרה אופטימיות בפני פעילי המפלגה, בעת שהתכנסו הערב (רביעי) להרמת כוסית לכבוד השנה החדשה.

בפתח דבריו, אמר לפיד לפעילים, כי השנה הבאה, "זו תהיה השנה שלנו. אתם, הפעילים, כבר יודעים את זה. כי אתם ראיתם את זה קורה. אתם ראיתם איך המדינה משתנה לנגד עינינו".

לפיד סיפר לפעילים, את שאירע בכנס בשדרות, כאשר רבע שעה אחרי שנשמעה אזעקת צבע אדום, כשבין קסאם לקסאם אמרו האנשים 'אנחנו מאמינים לכם שתעשו שינוי'.

"אני יצאתי למסע הזה מפני שאני לא מוכן לעמוד מן הצד ולתת למדינת ישראל להתפורר. הפוליטיקה הישראלית הישנה מנסה לפורר אותנו לקבוצות, וסקטורים ולגרום לנו לשנוא אחד את השני. אנחנו לא ניתן לזה לקרות", הוסיף יאיר לפיד.

במהלך דבריו, סיפר לפיד לפעילים כי חזה את הגדלת כוחה של מפלגת 'שינוי' של אטביו, ואף רשם לאביו טומי, שנה וחצי לפני הבחירות, שהמפלגה תזכה ב-15 מנדטים, וכך היה.

"נתתי לו מעטפה סגורה, ואמרתי לו 'תפתח אותה יום אחרי הבחירות'. שנה וחצי אחר כך, היו בחירות, ושינוי הייתה הפתעת הבחירות וזכתה ב-15 מנדטים. בשתיים בלילה הלכנו אליו הביתה ואמרתי לו, 'עכשיו תפתח את המעטפה'. והוא פתח את המעטפה ובפנים היה כתוב, '15 מנדטים'", סיפר לפיד.

"עכשיו אני רוצה לכתוב את המעטפה שלנו, בה כתוב 22 מנדטים - לא פחות", אמר לפיד. "זו לא משאלת לב. זה לא ניחוש", הוא הוסיף.

"אנחנו לא סקטור, אנחנו לא קבוצת אינטרסים, אנחנו הרוב במדינת ישראל. אסור לנו לתת לפוליטיקאים הישנים לפצל אותנו לקבוצות ולשסות אותנו אחד בשני. אנחנו הרוב ואנחנו צריכים לחזור לחשוב כמו רוב ולהתנהג כמו רוב", אמר לפיד לפעיליו.

"עייפנו מאנשים שמוכרים לנו פחד ושנאה. אנחנו מוכיחים היום למדינת ישראל שאם יש קבוצה של אנשים שבאמת מאמינים במה שהם עושים, אי אפשר לעמוד בפניהם", הוסיף לפיד.