אאא

משבר התקציב: יו"ר 'יש עתיד' השר יאיר לפיד מאותת לראש הממשלה בנימין נתניהו על פרישה אפשרית מהקואליציה, ובדק בשעות האחרונות אפשרות לשמש כיו"ר האופוזיציה.

כזכור, בשעות הבוקר (שני) נפגש פעם נוספת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראשי המפלגות החרדיות בלשכתו בירושלים, המסר לחרדים היה ברור: אם לפיד יפרוש - אתם מוזמנים. אלא, שנראה שלפיד לא התרגש מהצעדים של נתניהו והחל לבדוק אפשרות בה ישמש כיו"ר האופוזיציה.

בשעות האחרונות, נשלח השר יעקב פרי איש 'יש עתיד' לשוחח עם חברי הכנסת מהמפלגות הערביות, בכדי לבדוק אפשרות של פרישת יש עתיד מהקואליציה והכתרת יאיר לפיד כיו"ר האופוזיציה. בכך ביקשו ביש עתיד להעביר מסר לנתניהו לפיו לפיד לא חושש מפרישה.

לפיד מאיים בפרישה מהקואליציה, בשבוע שעבר (צילום: אולפן ynet)

במפלגות החרדיות מסרבים להתרגש מהמאבק בין סיעות הקואליציה. לדברי גורם בכיר בש"ס: "אם לפיד יפרוש אנחנו נדרוש בחירות, לא נכנס לממשלה שהעבירה את חוק הגיוס ואת הקיצוצים למשפחות החלשות. בחירות - זה מה שנבקש".

מוקדם יותר עקץ ראש הממשלה בנימין נתניהו את השר יאיר לפיד במהלך ישיבת מטכ"ל שנערכה במועצת אשכול, ואמר: "הממשלה אישרה תוכנית סיוע בהיקף חסר תקדים לדרום. כדי לבנות את ארצנו אנחנו צריכים כלכלה חזקה וביטחון. הכי קל זה לפזר הבטחות לכל אחד, הרבה יותר קשה לנהל מדיניות אחראית. במשך שנים ניהלנו מדיניות תקציבית אחראית והתוצאות נראות לעין. כלכלת ישראל קיבלה ציונים גבוהים מהשווקים הבינלאומיים".