אאא

מבצע צוק איתן: בשעת מלחמה, כאשר כולם רואים את הניסים המתרחשים בדרום הארץ ואף במרכזה, גם האנשים המזוהים ביותר כרחוקים מהדת, מתחילים להאמין שיש מישהו שמשגיח מלמעלה.

הבוקר, שיגרו אנשי ארגון הטרור חמאס רקטה לעבר העיר אשדוד, מערכת ההגנה 'כיפת ברזל' לא הצליחה ליירט אותה, והיא פגעה בתחנת דלק בעיר, בנס גדול מיכל הדלק ובו עשרות אלפי ליטרים של דלק לא התפוצץ.

שר האוצר יאיר לפיד הגיע לביקור בתחנת הדלק, והפתיע כשאמר: "יש מאחורינו עדיין מאה אלף ליטר מתחת האדמה, יכול היה להיגמר יותר גרוע, ברוך ה' לא נגמר הרבה יותר גרוע". גם בכירים בפיקוד העורף אמרו הבוקר שמדובר בנס וכי נמנע אירוע עם נפגעים רבים. 

באשר ללחימה בעזה אמר לפיד: "חמאס הוא ארגו פגוע וחבול, יש לו בתי פעילים שהופצצו ופעילים שנהרגו, ונגרמה פגיעה קשה למערך המנהרות שלו. מבחינתם זו מערכה שהם מפסידים בה. ממול יש ציבור ישראל חסון, מחזיק מעמד ומבין. נמשיך במערכה הזאת עד שהשקט יוחזר. שחמאס לא יבנה על חולשות הציבור, יש מולו את אחד הצבאות החזקים בעולם".

כזכור לפני כשבועיים במהלך הלווית גיל-עד שאער הי"ד, ספד השר יאיר לפיד לנרצחים, והפתיע כשאמר: "ילדים לא כותבים צוואות, אז אנחנו צריכים לכתוב ביחד את הצוואה, אם ירשה לי הקהל אני אעשה זאת. אני רוצה לפתוח בדברי האר"י הקדוש, הריני מקבל עלי מצוות עשה של ואהבת לרעך כמוך, ואני אוהב כל אחד בישראל כנפשי וכמאודי".

לפיד מקבל מצוות עשה בהלווייתו של גיל-עד שאער