אאא

לפיד ובנט כבר לא? י"ר 'הבית היהודי' נפתלי בנט תקף את התמקדות הממשלה בנושאים המדיניים בלבד וכינה זאת "אליבי לא לעשות את מה שבשבילו נבחרנו".

את דבריו כיוון בנט בעיקר לכיוון יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד לאחר שזה אמר אתמול (ראשון), כי צריך להתקדם במשא ומתן המדיני גם במחיר של שינויים בהרכב הקואליציה.

בנט מתקומם על כך שהממשלה עוסקת בעיקר במשא ומתן עם הפלסטינים ובקידום התהליך המדיני בכל מחיר, ולא נותנת מספיק מקום לנושאים החברתיים. "לפי הדיבורים מסביב נראה כאילו קרה פה משהו שלא שמתי לב אליו. אולי הפלסטינים כולם החליטו לחיות איתנו בשלום וזה הזמן לעצור הכול ולעסוק רק בזה?" תוהה בנט בשיחה עם אתר ynet, אשר מקיים בימים אלו סדרת פגישות באוסטרליה לשמירת הסנקציות מול איראן. 

יו"ר הבית היהודי הוסיף כי מפלגתו תמשיך להתמקד בדברים החשובים וכי הוא מקווה שכבר במושב הנוכחי תועבר רפורמה היסטורית, כהגדרתו, בשוק תחליפי המזון לתינוקות. בנט טוען כי נושאים אלו חשובים הרבה יותר מאמצעי האבטחה המתקדמים שמזכיר המדינה קרי מתכנן להציב בבקעת הירדן.

בנט מזכיר כי המשא ומתן לעולם לא יוכל להגיע לידי הסכם סופי, כאשר הוא נעשה רק עם חצי מהעם הפלסטיני. מאחר וחמאס היושב בעזה, לא מכיר במשא ומתן מול הרשות הפלסטינית. "מה הרעיון?" שואל בנט, "שנמסור את יהודה ושומרון לחצי מהפלסטינים בעוד החצי השני ימשיך להילחם בנו ולהעיף עלינו טילים?".

באירוע שנערך אמש בתל אביב, אמר יאיר לפיד כי אי התקדמות ממשית במשא ומתן עם הפלסטינים עלול להביא לשינויים בהרכב הקואליציה. "כל שבוע שחולף בלי התקדמות ממשית במשא ומתן מסכן גם את יציבותה של הממשלה. גם מכך עלינו להיזהר. זוהי ממשלת עשייה, והממשלה הנכונה למדינת ישראל בעת הזו וגם בשנים הקרובות" לפיד מסייג מעט את דבריו ומוסיף כי "המהלכים הכלכליים והחברתיים שאותם התחלנו בחודשים האחרונים זקוקים לזמן כדי להבשיל ולשאת פרי, וזה חיוני למשק ולמדינה שהממשלה הזו תמשיך לכהן בתפקידה גם אם התקדמות המשא ומתן תחייב שינויים קואליציוניים כאלה או אחרים".

הבוקר, מגיב בגלי צה"ל יו"ר סיעת 'יש עתיד' עופר שלח, לדבריו של ראש מפלגתו ומנסה לצמצם את משמעותם. שלח מפריך את הטענה כאילו מדובר ב"ברית אחים" בין לפיד לבנט ואומר כי זו מילה המתאימה לגן ילדים.

שלח מזכיר כי 'יש עתיד' דוחפת לתהליך השלום יד ביד עם ראש הממשלה ומבהיר כי "אין שום מזימה להוציא מהקואליציה את הבית היהודי, יש נטייה לחשוב שמתרקם משהו מאחורי הקלעים, אין דבר כזה. רגע האמת של מדינת ישראל מבחינה מדינית הולך ומתקרב ואנחנו נעמוד לצד ראש הממשלה בעניין גם אם המשמעות של זה היא שינויים בקואליציה".