אאא

הישג ראשון לאריה דרעי מאז מונה ליושב ראש תנועת ש"ס: לאחר משא ומתן שניהל עם שר האוצר יאיר לפיד, בוטל הקיצוץ בסך 25 אחוזים בתקציב רשת מעיין החינוך התורני של ש"ס והחינוך העצמאי של אגודת ישראל.

המשא ומתן התנהל בימים האחרונים בתיווכו של שר החינוך הרב שי פירון, ונערך בכדי לנסות ולהוריד מסדר היום את הקיצוץ הרחב למוסדות החינוך של ש"ס ואגודת ישראל.

הערב, הגיע דרעי להסכמה עם לפיד כי הקיצוץ הרחב שהיה מתוכנן ברשת מעיין החינוך התורני, ובחינוך העצמאי יירד מסדר היום.

בשיחה עם 'כיכר השבת', הופתע יו"ר רשת החינוך העצמאי הרב אברהם יוסף לייזרזון לגלות על ההחלטה לבטל את הקיצוץ ואמר: "אם אכן נכון הדבר, ברור שאנחנו מברכים את אריה דרעי על כך, משום שמאז ההודעה והתכנון לקצץ, נדדה שינה מענינו מתוך חרדה ודאגה לעתיד מפעל החינוך הגדול. אנו מקווים ששאר הגזירות על היהדות החרדית יתבטלו גם הם".

גורם ברשת מעיין החינוך התורני אומר ל'כיכר השבת': "אם אכן היה קיצוץ הרי שמדובר בקריסה מוחלטת של הרשת. ביטול הקיצוץ הציל את הרשת ואת עשרות אלפי התלמידים שלנו".

יו"ר ש"ס אריה דרעי מסר בתגובה: "הורדת הקיצוץ על ידי שר האוצר היא תחילתה של הידברות שחשובה ונחוצה מאוד בעת הזו לכולנו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

שר החינוך הרב שי פירון מסר: "בשיחה שהתקיימה בין שר החינוך לבין יו"ר ש"ס סוכם על דחיית יישום הפחתת התקציב של רשתות מעין החינוך התורני והחינוך העצמאי". 

"ההסכם עם יו"ר ש"ס אינו פוגע בתוכנית להפעלת לימודי ליב"ה בכלל מערכת החינוך" הודגש בהודעתו של השר פירון. 

יצויין, כי מדובר בהישג ראשון ומשמעותי של דרעי מאז מונה ליו"ר ש"ס. גורם במפלגה אמר ל'כיכר השבת': "דרעי הוכיח שבמקום לצעוק ולנאום אפשר להביא הישגים".  

בראיון בלעדי שהעניק ל'כיכר השבת' חשף דרעי את הפגישה עם יאיר לפיד וצורת ההתנהלות שלו: "אני ביקשתי עכשיו פגישה דחופה עם ראש הממשלה כשהוא יחזור מסין, גם עם שר האוצר יאיר לפיד. אני מנסה בלשון רכה, בלי לצעוק ולהשתתף בחגיגה של האופוזיציה. אבל אם אני יראה שזה סתם דיבורים, כמו שהיה עד עכשיו, לא תהיה לנו ברירה אחרת" אמר דרעי.