אאא

הרמה הנמוכה של נבחרי הציבור לא חדשה, רק שפעם היא הוסתרה בתוך מליאת הכנסת, שם הם היו מתקוטטים ומשפילים זה את זה, ורק במקרים חריגים היו הכתבים בכנסת מידעים את הציבור על עוד ירידת רמה אצל שלוחינו. אבל היום, לפיד הביא איתו - כפי שהבטיח - "פוליטיקה חדשה"; נגמר הזמן שהילדים רבים בכנסת, בעידן לפיד כל המריבות נעשות ברשתות החברתיות.

המריבה הילדותית השבוע בין לפיד לדרעי מי יותר שקרן, הזכירה לי בדיחה עתיקה.

בכפר קטן בפולין של לפני שלש מאות שנה, ביום הולדתו החליט הפריץ על תחרות מוזרה בין הרב ליהודי מומר שנהפך לכומר מי משקר טוב יותר. הכומר התחיל וסיפר שראה את השמש עולה באמצע הלילה לחצי שעה - ביקרה בעיירה הקטנה ושוב שקעה.

הרב היהודי עלה אחריו ואמר: "כן, נכון, הייתי איתך באותו לילה כמו כל לילה למדנו תורה ובעקבות השמש הפתאומית הסתפקנו אם לקרוא קרית-שמע של שחרית".

הכומר החוויר כולו וצעק על הרב: "שקרן! איך אתה מעז לחשוד בי שלמדתי תורה וקראתי קריאת-שמע?". קם הפריץ ואמר: "אם הכומר מודה שהשקר מוצלח כל כך, מגיע לרב את הפרס".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יאיר, מה הלחץ? סך הכל אריה אמר שריחמת על כמה מאות ילדים ונתת להם תקציב כמו שאר אזרחי המדינה, מה כל כך מעליב בזה? זה מה שמעסיק אותך בימים אלו? פגעת כמעט בכל אזרח במדינה, עשרות אלפים, כן ירבו, צועקים לך ברחובות שאתה שקרן וקצצן, ומה שעולה לך בבריאות זה איש אחד אריה דרעי ש"השמיץ" אותך ואמר שנשאר בך איזה משהו טוב בלב? זו הרמה של שר האוצר שלנו? לריב במשך שבוע ולטעון שרק החוק היבש מנע ממנו לא להציק ולא רחמנותו?

יאיר, תהיה רגוע. אתה יכול להוריד מסדר היום הפייסבוקי שלך את המריבה הילדותית הזו, כולנו מאמינים לך בוויכוח הזה.

אתה לא נראה בן אדם שירחם על ילדים, במיוחד אם הם חרדיים. אנחנו מאמינים לך שהקב"ה שומר עלינו מפניך גם באמצעות חוקים יבשים של מדינת ישראל. אבל יש מישהי אחרת שלא מאמינה לך - קוראים לה ריקי כהן היא הצביעה לך כי הבטחת לה שהחיים שלה יהיו קלים יותר, והתקציב המרושע שהבאת עליה מונע ממנה את החופשה הקרובה ביוון שהאמנת שהיא כל כך זקוקה לה.