לפיד עם פירון. יצא להגנתו  (צילום: פלאש 90)
אאא

הפרשן יעקב ריבלין מאשים את שר החינוך הרב שי פירון כי קיבל את תעודת הסמיכה שלו לרבנות למרות שלא עבר את ששת המבחנים הנדרשים לכך. הבוקר לפיד מגיב לטענות ואומר: "הרב מרדכי אליהו חתום על ההסמכה".

אמש, בתוכניתו המשותפת עם אבי בלום ברדיו קול ברמה, הקריא ריבלין מכתב ששיגר לדוברת משרד החינוך. "מהמידע שיש בידינו עולה כי שר החינוך הרב שי פירון קורא לעצמו 'הרב' על סמך תעודה שנתנה לו, למרות שלא עבר את כל ששת מבחני הסף הנדרשים בחוק לקבלת תעודת סמיכה.

"השאלות כדלקמן: האם העובדות נכונות, ובמידה וכן - איך מתיישבים הדברים עם הבג"ץ שהגישו רבני צוהר, שאליו השתייך עד לאחורנה הרב פירון, נגד הענקת תעודות סמיכה לאנשים שלא עברו את המבחנים כנדרש".

"ואז הוספתי" אמר ריבלין, "שבהתאם לחוק חופש המידע, אנחנו נודה לכבוד השר אם יאפשר לנו לעיין בתוכן תיק תעודת הכושר שקיבל".

ממשרד החינוך קיבל ריבלין את התגובה הבאה: 'מכתבך התקבל והועבר ליועץ התקשורת', ועד לרגע זה יועץ התקשורת לא הגיב. 

שר החינוך פירון השיב בעבר לטענות דומות וכתב. "אני יודע שגורמים מסויימים עושים כל שלאל ידם כדי לפגוע בי", כתב. "למשל, עיתונאים פנו לברר האם באמת הוסמכתי לרבנות...הם קבלו פניות שאם יעיינו בתיק שלי ברבנות יגלו שערוריה. (לא קרה כלום. אכן קיבלתי כושר לרב ישוב מהרב אליהו בגיל 26 בטרם סיימתי את הבחינות כיוון שהוא הכתיר אותי באופן אישי לרב. הרב חתום באופן אישי על תעודת המינוי שלי. עם הסיפור הזה הלכו לכל מיני אנשים)".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

    קראו גם: 

           • הרב פוירשטיין מודה לריבלין: אעשה חשבון נפש עם עצמי

           • מאור פנים. גם לחרדים / יעקב ריבלין

הבוקר, יצא יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, יצא להגנת מספר 2 ברשימת מפלגתו. "הראשון לציון הרב מרדכי אליהו חתום על ההסכמה של הרב פירון, האם אתה מאשים את הרב אליהו בהונאה?", כתב לפיד לריבלין.

לפיד התייחס גם לביקורת שהופנתה אליו במהלך השבוע על רקע פרשת ריקי כהן ושכרה המופרך. "השכר הממוצע במשק הוא 9,509 שקל. עשרים אלף ברוטו לזוג זה בערך השכר הממוצע", הסביר.

"אני מסכים שיש אנשים שקשה להם הרבה יותר, אבל בלי מעמד ביניים חזק שמשלם מיסים, איך נעזור לחלשים? מאיזה כסף?".

התייחסות לדברי ריבלין ובלום
התייחסות לדברי ריבלין ובלום
התייחסות לביקורת נגדו
התייחסות לביקורת נגדו