אאא

פנייה עקיפה: שעות ספורות לפני השבעת הממשלה ה-33, יו"ר 'יש עתיד' ושר האוצר המיועד, יאיר לפיד, פונה בעקיפין לציבור החרדי ומבטיח כי הממשלה לא תפגע בחרדים.

בפתח ישיבת הסיעה שהתכנסה בכנסת, אמר לפיד: "אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולפתוח את היום החגיגי בפניה לציבור החרדי. בממשלה הזו יש ארבעה משרדים שרלוונטים לציבור החרדי - האוצר, החינוך, הבריאות והרווחה. הציבור החרדי צריך לדעת שדלתנו פתוחה בפניו, חובתנו לעזור לו".

לפיד הוסיף ואמר כי "כל מי שאומר שאנחנו רוצים להדיר חרדים, הוא טועה ומטעה, והוא יוצר שיח של שנאה ופחד. אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך זה עיקרון מצוין".

"זו ממשלה שאין בה מפלגות חרדיות אך בשום פנים ואופן לא תהיה ממשלת ששונאת חרדים", הבטיח לפיד בדבריו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אני פונה לחרדים ואומר", המשיך לפיד, "אני יודע שיש הסתה פרועה אך אני מציע לכם נסו אותנו, נסו לדלג מעל העסקנים ולפנות אלינו ישירות ותגלו שאנו יותר מאשר נשמח להיות לכם לכתובת".

על המשא ומתן הקואלציוני אמר לפיד כי הוא היה ארוך, וציין כי ההצלחה הגדולה היא לא התפקידים, "אלא בכל מה שהושג בהסכם מהשוויון בנטל ועד הסיוע במענקים בסיוע לניצולי שואה. אני רוצה להודות לרה"מ, היו הרבה מאוד מתחים והוא השכיל לגשר מעל כל המחלוקות".

לסיום בחר לפיד להודות לנפתלי בנט, שצעד איתו יד ביד בברית משותפת בדרכם לקואליציה, ואמר: "אני מודה גם לחברי בנט שהרים לא פעם את כולנו מהבוץ. מה שחדש בברית בינינו הוא שמעניין אותנו לא איזה ג'וב יהיה לנו, אלא מה יהיה טוב למדינת ישראל. הטירונות נגמרה, יש לנו עוד מה ללמוד, אבל עכשיו נצטרך ללמוד בתנועה. המדינה לא נוהלה במשך חודשים ארוכים, וצריך ללכת לטפל בכל. אני מאחל לכולנו הצלחה".