אאא

מבצע צוק איתן - הפסקת אש: יו"ר 'יש עתיד' ושר האוצר יאיר לפיד כינס הבוקר (חמישי) מסיבת עיתונאים בה הוא סיכם את המבצע הצבאי ברצועת עזה מהצד שלו כשר האוצר.

לפיד הבטיח בפתח דבריו כי המיסים לא יעלו בעקבות המבצע הצבאי. "מבדיקות ראשוניות שלנו אנחנו מעריכים במידה גדולה מאוד של ודאות שנוכל להכיל את עלויות המבצע מתקציב 2014. למדינה שיש בה חוסן כלכלי הוצאות בלתי צפויות שנובעות מאירועים ביטחוניים נלקחות מראש בחשבון", אמר לפיד.

"המשק זקוק עכשיו למנועי צמיחה, לא למשקולות על רגלי האזרחים ואין שום סיבה להעלאת מסים בעת הזו", אמר לפיד, "עד כה הוגשו 2,500 תביעות על נזק שישיר לרכוש ובכולן אנחנו מטפלים ונטפל".

בהתייחסות למבצע שגבה את חייהם של חיילים רבים אמר שר האוצר: "שילמנו מחירי יקר במבצע הזה, איבדנו 67 מבנינו, זה כואב לכל אחד ואחת מאיתנו. אני מרגיש בכאב הזה גם את הגאווה".

לפיד חזר על האיום שלו נגד הנהגת חמאס ואמר: "מבחינתי אין הבדל בין ההנהגה המדינית לבין ההנהגה הצבאית של חמאס. כל מי שעומד בראש ארגון טרור רצחני הוא בן-מוות ואנחנו נגיע אליהם והם מבינים שאנחנו נגיע אליהם. הם מבינים למה הם עדיין מתחת לאדמה ואיש אינו חסין מפנינו".

יאיר לפיד התייחס שוב לניצחון הזמני של חברי הכנסת החרדים משה גפני ויעקב ליצמן שהצליחו לדחות את אישור חוק 0 אחוז מע"מ לרוכשי דירות ואמר: "האופוזיציה נקטה בתרגילים של דחיית זמן, זה יגרום לדחיית מע"מ 0 בכחודש וחצי שמרביתם חגים, זה לא נעים אבל זה לא כל כך נורא".