אאא

שר האוצר, יאיר לפיד, ממשיך בסירובו לדחות או לוותר על תוכנית מע"מ 0% לרוכשי דירה ראשונה על אף המציאות התקציבית בעקבות הלחימה בעזה וההאטה במשק: בראיון שנערך הערב (ג') לחדשות ערוץ 2 אמר לפיד כי התוכנית "מיועדת לזוגות צעירים שלא יכולים לקנות דירה וצריך לעזור להם. היא תוריד את מחירי הדירות". הוא התייחס לקשיים בהעברת התוכנית, כפי שהיה בדיון היום בוועדת הכספים, ואמר כי יישום התוכנית נדחה בסך הכל בחודש וחצי. על הביקורת שמתחו כלכלנים שונים על התוכנית, אמר שר האוצר כי היא אינה מיועדת להם אלא לזוגות הצעירים.

לפיד התייחס לדרישות התקציביות של מערכת הביטחון בעקבות הלחימה בעזה ואמר כי "יש לנו פחות כסף כי זה מבצע יקר, וכל משרדי הממשלה כולל משרד הביטחון צריכים להבין את זה. לגבי השנה הבאה - הדיון על התקציב עוד לא מתנהל בגלל המערכה. אני מצפה משרי הממשלה להבין שאנו בסיטואציה שונה בשל המצב הכלכלי, ואנחנו צריכים להדק את החגורה". לפיד שב על הבטחתו שלא להעלות מסים מאחר ש"צריך להקל את האזרחים".

בתשובה לשאלה האם להערכתו האש תתחדש מחר בחצות ברצועת עזה, ענה לפיד כי "כל האפשרויות פתוחות. זו לא תהיה אותה לחימה כי נכה בהם חזק. לא ייתכן שתושבי הדרום ימשיכו לחיות באימה מתמדת". הוא ציין כי הפערים במו"מ עם חמאס בקהיר "גדולים".