אאא

כך מתנהל דו-שיח "ענייני" בפוליטיקה החדשה:

עיתונאי: שר האוצר, הפכת לפוליטיקאי ישן? קנית שקט תעשייתי מההסתדרות על חשבון מעמד הביניים?

לפיד: "אני לא אנטי חרדי, אבל היו סקטורים שלא היו שותפים למאמץ ועכשיו יש פה צדק חלוקתי אחר כי הלכנו לכל הכיסים".

הדו-שיח האנטישמי הזה התנהל לו אמש במסגרת מסיבת העיתונאים בו הופיעו לראשונה הצמד לפיד ועיני, כשאחרון חוגג כל הדרך אל הבנק עם וועדי העובדים שלו, ואילו הראשון חוגג כל הדרך לרמת אביב על גבו השפוף של הציבור החרדי.

גם לפיד, איש תקשורת משופשף, לא תיאר לעצמו את העוצמה האדירה של מכת האש שחטף ביממה האחרונה מכלי התקשורת המרכזיים ומהציבור הישראלי העובד. לאחר מערכת בחירות שלימה בהן לא הפסיק להפריח ססמאות ללא שום כיסוי, פתאום מתגלה שהאיש שמעולם לא הוציא תעודת בגרות, לא מבין בכלכלה ולא עומד מאחורי הבטחותיו, בדיוק, אבל בדיוק, כמו אחרון הפוליטיקאים הישנים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אז מה עושים כדי להסיט את עוצמת האש מהלפיד הבוער, מסיתים נגד הציבור החרדי. מעשה אבות סימן לבנים. ולכן עונים לעיתונאי שלא ממין השאלה, העיקר שתדעו שקיצצתי גם לציבור החרדי.

תרשמו לפניכם: בתוך ימים ספורים, באורח פלא, תתחילו לראות פתאום כותרות על גיוס בני הישיבות וכו', שכן הלפיד הבוער, "שלא שונא חרדים", יעשה ה-כ-ל להסיט את האש לכיוון החרדים.

אנחנו רק צריכים לעמוד בצד ולתת לכלי התקשורת בישראל ולציבור ממעמד הביניים לכלות את הזעם במי שהם העלו לשלטון, וללא שום בושה מקצץ להם אלפי שקלים ומדרדר עוד עשרות אלפי משפחות נוספות מתחת לקו העוני.