אאא

בחירות 2015: שר האוצר המפוטר יאיר לפיד כינס הערב (רביעי) מסיבת עיתונאים, בה השיב אש לראש הממשלה בנימין נתניהו והגדיר אותו כ"מנותק". לדבריו: "ראש הממשלה כינס מסיבת עיתונאים רדופה ומבוהלת שבה הוא עסק בעיקר בהשמצות אישיות".

"אדוני," פנה לפיד לנתניהו "אתה גורר את מדינת ישראל לבחירות מיותרות לגמרי שאיש מלבדך לא רצה בהן. למה? כי אתה מנותק. אתה חי בעולם דמיוני. אין לך מושג מה זה עושה לאזרחי ישראל כי אתה חי באקווריום שלך ואתה מזמן כבר לא מכיר אותם ולא יודע מה באמת מטריד אותם".

"הודעת לציבור שאתה מעדיף לשתק את הכלכלה הישראלית" הוסיף יו"ר 'יש עתיד': "שאתה כופה על המשק הוצאות של מיליארדים, שאתה מונע מהאזרחים את התקצביב הכי חברתי שהוגש פה זה שנים - תקציב שאתה בהצעת בעדו, שאתה גוזל מעשרות אלפי זוגות צעירים את הסיכוי היחיד שאי - פעם תהיה להם דירה".

יו"ר 'יש עתיד' תקף את נתניהו על כך שלכאורה סגר דיל עם החרדים: "סגרת דיל עם החרדים והבטחת להם לבטל את השיוויון בנטל. כי אתה כל כך מנותק שאתה לא מבין מה זה עושה לחברה הישראלית". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בהתייחסות לטענה של נתניהו כי לפיד ניסה לעשות לו 'פוטש' אמר השר המפוטר: "אני ניסיתי לעשות לך פוטש? אתה שומע את עצמך? מי מכר לך את השטות הזו ומה גרם לך להקשיב לזה?".

"לי אי אפשר לספר סיפורים" סיים לפיד את דבריו: "ראש הממשלה, לא אחרי שנתיים של ישיבה בממשלה, בקיבנט, בפרומים הכי רגישים. שוב ושוב נדהמנו כולנו לגלות עד כמה אתה מנותק, עד כמה אתה עסוק רק בעצמך".

"העדפת אינטרסים של חברי מרכז על רפורמות חינוך וברפואה הציבורית. תקעת את העלאת שכר המינימום במגזר הציבורי ברגע האחרון, מנעת העברת כספים מקק"ל לקשישים שסובלים מעוני בגלל שיש פריימריז בליכוד".