אאא

לקראת בחירות? במפלגות החרדיות שומעים את הדיווחים על בחירות אפשריות בקרוב, הם מקבלים עדכונים גם מראש הממשלה בנימין נתניהו שאף מבקש מהם שיתמכו בו אצל הנשיא להרכיב את הממשלה הבאה לאחר הבחירות, אך מתנערים ממעורבות.

בכלי התקשורת מרבים לדווח על כך שנתניהו ממתין רק לתשובת החרדים, אם הם יתמכו בו הרי שמדינת ישראל הולכת לבחירות. יש בדברים אמת, אכן נתניהו מבקש את תמיכת החרדים, אך לטענת ח"כים חרדים, לא זה מה שיכריע האם הולכים לבחירות או לא.

"יאיר לפיד עובד כעת קשה כדי שהבחירות הבאות יהיו שוב על רקע הסכסוך עם הציבור החרדי", אומר ח"כ בש"ס בשיחה עם "כיכר השבת". לדבריו, "האינטרס הגדול שלו לבוא לציבור הבוחרים ולהגיד להם 'בזכותי החרדים לא בממשלה ועכשיו בגלל זה הממשלה מתפרקת', זה הכי נוח לו, הוא דואג שזה יהיה המסר כרגע, שרק אם לפיד חזק החרדים לא יהיו גם בממשלה הבאה".

לדבריו: "אנחנו כנציגים חרדים צריכים להיזהר מאוד שלא להיגרר לפינה הזו, אנחנו בלי לשים לב יכולים לשחק לידיים שלו".

בכיר ב'דגל התורה' אומר דברים דומים: "אין ספק שיש משבר חריף בממשלה, ואכן מתנהלים מגעים עם המפלגות החרדיות, אבל לא זה מה שיכריע את הכף, יש כאן אינטרס להפוך את החרדים לאלו שהפילו את הממשלה בכדי שמע"מ אפס לא יעבור ושאר החוקים של לפיד, לא צריך להיות חכם בכדי להבין למי יש את האינטרס להציג תמונה כזו".

לדבריו: "אנחנו רוצים בחירות, רוצים ממשלה חדשה, אחרי הבחירות נתמוך לראשות הממשלה במי שגדולי ישראל יורו לנו".