אאא

הביקורת מחריפה: הערב (רביעי) עם היוודע כי נסתם הגולל על האפשרות של קואליציית נתניהו עם המפלגות החרדיות, עלו שלושת חברי הכנסת של תנועת דגל התורה משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר אל מעונו של מרן ראש הישיבה הגראי״ל שטיינמן שליט״א על מנת לעדכן אותו בהתפתחויות הפוליטיות.

מרן ראש הישיבה הקשיב לדיווח בפרוטרוט וכאב את המצב אליו נקלע עולם התורה "דווקא בזמן של פריחה של עולם הישיבות בכל רחבי הארץ והעולם דווקא כשיש התקרבות ליהדות אז השטן מתערב ומנסה להרע ולהפריע".  

"אך אסור להתייאש", הבהיר הגראי״ל והוסיף: "כלל ישראל שרד הרבה רשעים והם לא יצליחו לשבור את רוחנו, אנחנו יודעים שכל המיצר לישראל נעשה ראש ולכן זה קורה. הם (החילונים) רוצים לבדוק מי לומד ומי לא. מה אכפת להם שישארו חרדים? איך אפשר להישאר חרדים עם כל המצב הרוחני הבעייתי שיש בצבא?" שאל ראש הישיבה בבכי חנוק.

מרן הגראי"ל התייחס גם ללפיד ובנט ואמר: "מילא לפיד הינו רשע שגדל לאבא רשע אבל מדוע לבנט שהינו דתי מפריע שעולם התורה פורח?".

ראש הישיבה כינה את הממשלה החדשה "ממשלת זדון", וביקש לסיום מהחכים להמשיך את שיתוף הפעולה והאחדות עם אגודת ישראל ועם ש״ס. "עליהם לראות שאנחנו מאוחדים וכך נצליח במאבק על שמירת עולם התורה". אמר ראש הישיבה.