אאא

עורכי עיתון "מקור ראשון" סבורים כי הציבור החרדי מפחיד את הציבור הכללי והוא ציבור "חשוך". כך לפחות עולה מדברים שנכתבו בעיתון ככותרת לכתבה שעסקה בבחירות החוזרות בבית שמש.

תחת הכותרת "בית שמש בוחרת - סיבוב שני", נכתב בכותרת המשנה: "בית שמש הולכת לבחירות חוזרות. אלי כהן, המועמד מטעם כל התושבים שאינם חרדים, ינסה לזכות לאחר שבג"ץ פסל את הבחירות הקודמות בגין זיופים".

עורך הכתבה תוהה האם המועמד לראשות העיר, אלי כהן, יושיע את בית שמש מ"החשכה" החרדית שהשתלטה על העיר: "האם יצליח לעצור את הצבעות המתים והפחדות החרדים, ואחת ולתמיד לשים קץ לחשכה בבית שמש?"

את התמונה עם הכותרת בעיתון העלו גולשים חרדים בפייסבוק שזעמו על הקביעה הנחרצת של העיתון. אחד מהגולשים כתב: "קבלו את זה: כותרת אנטישמית בעיתון מקור ראשון. סביר להניח שהעורך - מלא שנאה וחסר מקצועיות - חובש כיפה סרוגה לראשו. שווה שיתוף, בדיקה, תלונה והפקת לקחים". 

 (צילום: פייסבוק)
הכותרת שהופיעה בעיתון הדתי-ימני (צילום: פייסבוק)
הגדלה

הגולש טען כי הדברים בעיתון, המייצג את הציונות הדתית או לפחות מיועד לקהל כזה, קורעים את המסכה מעל פניו של הציבור הדתי: "אז מה היחס של אחינו חובשי הכיפות הסרוגות כלפי החרדים? אם נציגי המפלגה היהודית לא אמרו את זה באופן ברור, הנה התקשורת הכי מקצועית שלהם - "הארץ" של הדתיים - מצטרפת אליהם. נגדנו".

יש לציין, עיתון "מקור ראשון" הינו תחת אותם בעלים של עיתון "מעריב", איש העסקים שלמה בן צבי. הכתבה פורסמה במקור ב"מעריב", שם לא הופיעה הכותרת המתלהמת. ב"מקור ראשון" לקחו את הכתבה וערכו את הכותרת מחדש עם הביטויים האומללים. 

העיתונאי אלקנה שור, אשר תחת שמו מופיעה הכתבה, אמר בתגובה למדור ברנז'ה של 'כיכר השבת': "הכתבה המקורית פורסמה בעיתון "מעריב" והכותרת הזו היא לא הכותרת שפורסמה במקור ב"מעריב". אני מסתייג מהכותרת הזו בכל צורה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גם אנשים מהצד החילוני בבית שמש הודו בפנינו כי למרות שהכותרת הזו אולי משרתת אותם, היא מזעזעת בכל קנה מידה.

ראש העיר בית שמש משה אבוטבול מסר בתגובה: "אלי כהן מתהדר שהוא רוצה למגר את הקיצונים בבית שמש. אני ממליץ לו שלפני שיתפנה לטפל באחרים שיטפל בתומכים שלו והפעילים שלו המתבטאים בצורה קשה כלפי המגזר החרדי, כמו אותה פעילה שלו שקראה לחרדים סרטן ולא שמענו אותו מגנה את זה, וכמו אותו פעיל שביקש מהחרדים לחזור לאושוויץ ועוד כהנה אמירות קשות שכל אדם אינטלקטואל סולד מהם".

אבוטבול קרא לכל הצדדים לשמור על איפוק: "סבורני שייטיב כל צד לכבד את רעהו ובכך נוכל לנהל מערכה מכובדת. בוודאי שהקריאה כלפי החרדים כקיצונים גורמת לכולם להבין שלצערנו אין לאלי כהן ידיעה בהבנת הנקרא של המגזר החרדי בבית שמש".

ממטה אלי כהן נמסר בתגובה: "אנו פועלים תמיד לנהוג בכל תושבי בית שמש, חילונים, דתיים, מסורתיים וחרדים במידת האהבה ולזכור כי כולנו יהודים אחים אנחנו. אנו תמהים על כך שראש העיר מגלה רגישות לדברים שנכתבים עליו אבל כשמנהלי הקמפיין שלו, עורכי עיתון חדש, משמיצים מגדפים ומחרפים את אלי כהן, קולו לא נשמע. למרות זאת, צר לנו אם מישהו נפגע מהדברים".