אאא

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) יוצא היום (חמישי) במתקפה נגד שר האוצר ויו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד ושר החינוך שי פירון - גם הוא מ'יש עתיד', וטוען כי השניים קבעו כי ילד חרדי הוא "סוג ג'" 

כזכור, מוקדם יותר, הודיע שר החינוך שי פירון, כשלצידו השר יאיר לפיד, על מתווה חדש לקיצור החופש הגדול באופן משמעותי לחודש אחד בלבד.

התכנית המדוברת אמורה להקל על ההורים בכל הקשור לנטל שמהווה עבורם החופש במתכונתו הארוכה. למעשה, בחודש שנוסף, לא תתקיים פעילות לימודית סדירה, אלא תהיה זו מערכת חינוכית שתופעל בתשלום באמצעות מורים וסטודנטים.

אלא, שבתכנית שהציגו פירון ולפיד, משום-מה לא נכלל הציבור החרדי, לא רשת החינוך העצמאי ולא מעיין החינוך התורני של ש"ס, אלא רק בתי הספר הממלכתיים בלבד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גפני זעם על ההחלטה להדיר כביכול את הציבור החרדי מהרפורמה, ואמר: "לפיד ופירון עשו היום לראשונה אבחנה ברורה וקבעו כי בעיניהם ילד חרדי בן שש הוא סוג ג'".

גפני הוסיף ואמר כי: "דיברתי עם יו"ר מפעל הפיס ואמרתי שאסור להם ליטול חלק בפרויקט שמפלה ילדים חרדים. זהו פשע מבחינה מוסרית. נעשה כל מאמץ שעד שתתקבלנה החלטות פורמאליות הילדים החרדים לא יופלו לרעה". 

גורמים במשרד החינוך הגיבו לדבריו של גפני ואמרו: "גפני וחבריו מחזיקים את מערכת החינוך החרדית כבת ערובה ומונעים מבתי ספר חרדיים הצטרפות לחינוך הציבורי".

"הסיבה לכך היא הפחד שלהם מאיבוד השליטה הפוליטית על מערכת החינוך החרדית, אחד ממעוזיהם האחרונים. לצערנו, זוהי הסיבה לכך שבתי ספר חרדיים רבים - כמו בתי ספר דמוקרטיים, אנטרופוסופיים ואחרים שאינם ציבוריים - לא יוכלו להנות מתכנית 'בתי הספר של החופש הגדול'".

"כפי שהובהר בעבר, אינספור פעמים, משרד החינוך מאפשר כיום לכל בית ספר חרדי להיות חלק ממערכת החינוך הציבורית ללא כל התערבות בנושאים דתיים ורוחניים, ובדרך זו לקבל גם את אותן הזכויות מהן נהנים כל בתי הספר הציבוריים בישראל".