אאא

היום העשירי ללחימה: בשעה 10:00 בבוקר (חמישי) תנצור ישראל את האש למשך חמש שעות, עד השעה 15:00 בצהריים, וזאת בעקבות בקשת שליח האו"ם במזרח התיכון רוברט סרי, שביקש הפסקת אש הומניטרית.

רגע לפני, החמאס ממשיך בירי הרקטות. בשעה 07:40 נשמעה אזעקה בבאר שבע. ארבע רקטות שוגרו לעבר העיר, שתי רקטות התפוצצו מחוץ לבאר שבע ןשתיים נוספות התפוצצו במועצת מרחבים.

דובר ארגון החמאס, סמי אבו זוהרי, אישר כי גם הפלגים ברצועת עזה הסכימו להפסקת האש הזמנית.

עם זאת, ישראל הבהירה כי במידה ובמהלך חמש השעות של הפסקת האש, יזוהו מחבלים המנסים לשגר רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל, צה"ל יגיב בסיכולים ממוקדים נגדם.

מדובר צה"ל נמסר כי לנוכח החלטת הדרג המדיני ולאחר בקשות חוזרות ונשנות של גורמים באו"ם הוחלט לאשר חלון זמנים מוגבל כדי לאפשר לאוכלוסייה הפלסטינית הצטיידות ותיקון תשתיות לקראת המשך המאמץ הצבאי. עוד נמסר כי חזרת התושבים שנדרשו להתפנות משכונות בית להיה, סג'עייה וזייתון לאחר השעה 15:00 תיאסר.

במקביל, המגעים להפסקת אש בין ישראל לחמאס מתחממים. אל קהיר הגיעה משלחת ישראל הכוללת את ראש השב"כ יורם כהן, ראש האגף המדיני ביטחוני עמוס גלעד ושליחו של נתניהו עו"ד יצחק מולכו, השלושה ייצגו את ישראל בשיחות משא ומתן.

העיתון "אל-יום א-סבעא" מדווח בשם גורמים פלסטינים כי המשלחות של ישראל ושל החמאס הגיעו לקהיר לדון ברגיעה. שתי המשלחות שוהות בחדרים שונים באותו המלון וגורמים מצריים מתמרנים בין הצדדים בניסיון לגבש הסכם הפסקת אש.

הירי מרצועת עזה לעבר ישראל נמשך גם הלילה. אזעקות נשמעו במועצות האזוריות אשכול וחוף אשקלון וכן במועצת מטה יהודה סמוך לירושלים, בבית שמש, בקריית מלאכי ובקריית גת.

מערכת "כיפת ברזל" יירטה שתי רקטות שנורו לעבר קרית גת וקרית מלאכי.

הפלסטינים מדווחים הבוקר כי צה"ל מבצע ירי ארטילרי כבד וחיל האוויר תוקף מטרות ברפיח ובחאן יונס.

ספינות של חיל הים תקפו הבוקר בחוף סודניה, מצפון לנמל עזה.

הלילה צה"ל הפציץ את ביתו של פתחי חאמד ברצועת עזה, הנחשב לאחד מבכירי החמאס. בנוסף הופצץ ביתו של חליל אל-חייא, בכיר החמאס וחבר הלשכה המדינית של הארגון. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

גורם צבאי בכיר עדכן הבוקר כי ביממה האחרונה צה"ל תקף 190 מטרות ברצועת עזה בהם 109 משגרים וכן בבתיהם של בכירי החמאס פתחי חאמד וחליל אל-חייא.

לדברי הגורם, צה"ל תקף כמעט 2,000 מטרות מתחילת מבצע "צוק איתן". באשר להרג ארבעת הילדים אמש, אמר הגורם הצבאי: "עדיין לא ברור מה היה שם. אין לנו תכנית להרג מכוון של ילדים או אזרחים. התקיפה הייתה מהאוויר".

ברצועת עזה דיווחו אתמול כי ארבעה ילדים, בני משפחה אחת, נהרגו מפצצות שירו כוחות צה"ל. לפי הדיווחים, בשתי תקיפות נוספות נהרגו חמישה בני אדם בהם ילד אחד.

מתחקיר צה"ל עולה כי הירי בוצע מהאוויר ואירע לאחר שהתקבלה התרעה על פעילי טרור שנמצאים באזור. במקום נמצא גם מבנה ששימש מחבלים וחייב תקיפה.