אאא

שעתיים קודם כניסתה לתוקף של הפסקת האש הנוספת בין ישראל וחמאס, נשמעו אזעקות באזור הדרום ורקטות יורטו מעל אשדוד. אזעקות נשמעו גם באזור חבל יבנה, לא דווח על נפגעים או נזק. מהבוקר שוגרו לעבר ישראל כ-30 רקטות ופצצות מרגמה, כשמנגד ביצע חיל האוויר הישראלי תקיפות לעבר 36 מטרות ברצועת עזה. מאז חידשו הפלסטינים את הירי לעבר ישראל, תקף צה"ל 160 מטרות. 

מוקדם יותר דיווחו סוכנות ידיעות הצרפתית ו"רויטרס" כי ישראל וארגון הטרור חמאס הסכימו להפסקת אש למשך 72 שעות. מצרים הוסיעה גם היא כי הושגה הסכמה להפסקת אש למשך 72 שעות החל מהלילה בחצות. לקראת השעה 20:00, אישרו גורמים מדיניים ישראליים כי ישראל הסכימה להפסקת האש.

במהלך שלש היממות הקרובות יישבו הצדדים וידונו בהסכם ארוך טווח. מקורות פלסטינים אישרו לטלוויזיה המצרית את דבר ההסכמה להפסקת אש. לדברי גורמים פלסטיניים, ההכרזה על הפסקת האש התקבלה רק לאחר שהמשלחת הישראלית שבה לקהיר, אך עדיין אין אישור רשמי ישראלי לכך.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום בפתח ישיבת הממשלה בקריה בתל אביב כי מבצע "צוק איתן" יימשך עד להשבת השקט ליישובי הדרום לתקופה ארוכה. "זה ייקח זמן ודורש אורך רוח", אמר. לדבריו, "מבצע צוק איתן נמשך, בשום שלב לא הכרזנו על סיומו. המבצע יימשך עד השלמת ייעודו - השבת השקט לתקופה ממושכת. אנחנו נעמוד יחד באחדות ובנחישות, עד שנשלים את המלאכה".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר כי "מאז חידש החמאס את האש, צה"ל תוקף בעוצמה עשרות רבות של מטרות. אם הארגון חושב שיתיש אותנו - הוא טועה. נשוב למשא ומתן רק לאחר שהאש תופסק. לא ננהל משא ומתן תחת אש".